1. Best of British - přednáškový cyklus FA ČVUT

     11. Listopad 2014
     1. Fakulta architektury ČVUT Vás srdečně zve na cyklus přednášek britských architektů, urbanistů, inženýrů a zahradních achitektů Best of British. Přednášky se budou konat 6. 11. 2014 – 4. 12. 2014  od 18.30 na Fakultě architektury ČVUT v Praze – Dejvicích. 

      „Oživení stavebního trhu v Londýně a úspěchy britských firem v globálních souvislostech jsou mj. důsledkem intenzivní spolupráce architektů s přidruženými obory. To bylo důvodem, proč jsme pro cyklus Best of British vybrali nejlepší možné a dosažitelné odborníky z pěti profesí: architekta, designéra, urbanistu, stavebního inženýra a krajinného architekta“, vysvětluje prof. Zdeněk Zavřel, proděkan pro zahraniční vztahy FA ČVUT.

      Přednáškový cyklus pořádá Fakulta Architektury ČVUT s podporou a pod záštitou Britské ambasády v Praze a nabízí studentům ČVUT i široké veřejnosti jedinečnou příležitost osobně se seznámit se současným stavem architektury a designu ve Velké Británii. Vstup na přednášky je zdarma.

      06.11. Joe Morris dugganmorrisarchitects.com - architecture

      13.11. Graham Morrison a Peter Bishop www.alliesandmorrison.com  www.bartlett.ucl.ac.uk - urban design / spatial planning 

      20.11.  Chris Wise http://chriswiseengineer.com  http://expedition.uk.com - structural engineer

      27.11. Deyan Sudjic  http://designmuseum.org - director of design museum GB

      04.12.  Kim Wilkie www.kimwilkie.com - landscape architect 

     2. Joe Morris - Architektura

      Duggan Morris Architects

      dugganmorrisarchitects.com

      čtvrtek 6.11.2014 od 18:30 h. 
      přednášková síň Gočár (m. č. 155)

      Cyklus zahájí přednáška Joe Morrise, jednoho za zakladatelů mladé, o to však úspěšnější londýnské architektonické kanceláře Duggan Morris Architects. Jejich realizace byly v letech 2010 – 2012 vyznamenány hned pěti cenami Britské královské asociace architektů (RIBA). Za Kings Grove, dům z režného zdiva v jižním Londýně, byli architekti v roce 2013 nominováni na Cenu Miese van der Rohe, udělovanou Evropskou komisí a Nadací Miese van der Rohe za současnou architekturu.

      1. 01/14

       

     3. Graham Morrison a Peter Bishop (dvojpřednáška) - urban design / spatial planning

      Allies and Morrison

      www.alliesandmorrison.com

      The Bartlett School of Architecture

      www.bartlett.ucl.ac.uk

      čtvrtek 13.11.2014 od 18:30 h. 
      přednášková síň Gočár (m. č. 155)

      Přednáška Grahama Morrisona a Petera Bishopa bude věnována městskému plánování v kontextu Londýna. Praxe kanceláře Allies and Morrison se pohybuje od architektury a interiérového designu po urbanismus a územní plánování. Kancelář se podílela na masterplanu pro King’s Cross Central projektu přestavby jednoho z největších  brownfieldů v Evropě. Peter Bishop je hlavním urbanistou Allies and Morrison a profesorem na Bartlett School of Architecture.

      1. 01/07

       

     4. Chris Wise - structural engineer

      Expedition Engineering

      http://chriswiseengineer.com  

      http://expedition.uk.com

      čtvrtek 20.11.2014 od 18:30 h. 

      přednášková síň Gočár (m. č. 155)

      Konstrukci jako vizitku i podstatu úspěchu britské moderní architektury představí Chris Wise profesor prestižní University College London a jeden z nejvýraznějších stavebních inženýrů ve Velké Británii. Od roku 1979, kdy začal svoji kariéru u Ove Arup and Partners se zabývá statikou stavebních konstrukcí. Stadion VeloPark pro LOH 2012 v Londýně (Hopkins Architects), na jehož projektu se Wise podílel, získal za jedinečné a inovativní konstrukční řešení cenu Mezinárodní asociace mostů a strukturálního inženýrství v roce 2013.

      1. 01/07

       

     5. Deyan Sudjic - director of design museum GB

      http://designmuseum.org

      čtvrtek 27.11.2014 od 18:30 h. 

      přednášková síň Gočár (m. č. 155)

      O aktuálních trendech britského designu bude přednášet Deyan Sudjic, který od roku 2006 řídí londýnské Muzeum designu. Sudjic působil jako děkan Fakulty umění, architektury a designu na Kingston University, přispíval články o designu a architektuře do listu The Observer a v roce 2002 byl ředitelem Bienále architektury v Benátkách. V roce 2000 byl vyznamenán Řádem britského impéria. V roce 2010 se Deyan Sudjic v Praze zúčastnil konference Forum 2000 „Svět, ve kterém chceme žít“.

       

      1. 01/06

       

     6. Kim Wilkie - landscape architect

      www.kimwilkie.com 

      čtvrtek 4.12.2014 od 18:30 h. 

      přednášková síň Kotěra (m. č. 105)

      Cyklus Best of British zakončí Kim Wilkie, krajinář a mimo jiné oblíbený zahradní architekt prince Charlese.  Jako odborník na tvorbu krajiny se podílel na strategickém plánu rozvoje Temže (Thames Landscape Strategy), navrhoval botanické zahrady do Moskvy a Oxfordu a v roce 2014 zvítězil spolu s kanceláří Niall McLaughlin Architects v soutěži na kompletní úpravu zahrad a okolí Přírodopisného muzea v Londýně.

      1. 01/10

       

      

      

    
    


Please wait …