S ohledem na nové vládní opatření bude veškerá KONTAKTNÍ výuka na FA ČVUT, včetně ateliérů, dílen atp., od 12. do 25. 10. 2020 přerušena.

Zprávy

Studenti a zaměstnanci ČVUT mají i v zimním semestru 2020/2021 bezplatný přístup k řadě digitálních zdrojů

V souvislosti s opatřením vlády o uzavření škol kvůli epidemii koronaviru se různá vydavatelství a knihovny rozhodly dočasně poskytnout některé své zdroje v elektronické podobě zdarma. Studenti, vyučující i další zaměstnanci ČVUT tak již od března letošního roku mají přístup k více než 206.000 titulů.

Aktualizováno 13. 9. 2020

Kromě více než 60 000 e-knih, které mohou studenti i vyučující standardně využívat na portálu Ústřední knihovny ČVUT, jsou po dobu nouzového stavu nyní  k dispozici i digitalizované fondy Národní knihovny, Městské knihovny v Praze a řady veřejných vysokých škol.

Doporučujeme také odkaz na Portál #knihovnyprotiviru, přes který se dostanou nejen ke knihám, ale také k patentům, normám, šedé literatuře či rozcestníku univerzitních zdrojů.

Dalším zajímavým odkazem, na němž v současné době naleznou studenti a zaměstnanci ČVUT knihy v digitální podobě zdarma, je  BOOKPORT, který zpřístupnil přes 5 200 titulů odborné literatury i beletrie.

Studenti, kteří si psaní svých prací nevědí rady s citováním, mohou z nabídky Ústřední knihovny ČVUT využít nově zprovozněnou citační pohotovost, a to buď e-mailem nebo telefonicky. Veškeré aktuální informace týkající se dostupných zdrojů najdete na webu Ústřední knihovny ČVUT v Praze.

Časopis Dřevo & stavby

 

 

 

 

Za obsah této stránky zodpovídá: Ing. arch. Jan Jakub Tesař, Ph.D.