Volba CAD – Informace pro budoucí studenty 1. ročníku 2019/2020

Jaký zvolit software pro povinný CAD v prvním ročníku? Informace od studentů Vám pomohou s touto otázkou. Zajímavé odkazy Vás, doufáme, uklidní. Doporučujeme si projít nabízené informace a nedělat si s výběrem velkou hlavu.

co je Revit  ?

co je ArchiCAD ?

co je BIM 1.0 ?

případně - Jak vypadá model BIM Revit?

Nabízíme vám také mini anketu mezi našimi studenty, kteří tuto možnost volby ještě neměli.

“Můj názor je, že by student měl mít určitou volnost v směřování své budoucnosti. Vždyť software, s kterým je v začátcích svého studia seznámen, předznamená celé jeho další směřování a vývoj digitálních schopností a dovedností. Současná praxe, kdy první dva semestry jsou paušálně určeny pro AutoCAD a 3dsMAX, velkému množství studentů zásadně omezí rozhled na software firmy AutoDesk. V minulosti to zřejmě byla vcelku rozumná volba, protože tato firma hrála prim na světovém, respektive Evropském trhu, nicméně dnes, kdy velkých hráčů je na trhu podstatně více by bylo rozumné tento přístup zrevidovat. S rozvojem BIM technologií tato revize zvyšuje svou urgenci. Ať už se v závěru student rozhodne jakkoliv, určitě je správným krokem rozšířit nabídku”,      absolvent a současný externí asistent ateliéru Ing.arch.Sven Nevlida

a studenti, kteří již tu možnost měli?
PROČ SI VYBRAT ARCHICAD
-    Od „expertů“ ArchiCADu 
ArchiCAD je velmi super, je to velmi intuitivní, bez omezení. Pracuje jak se 2D, tak se 3D. I když člověk s něčím podobným nikdy nepracoval, tak se sním velmi lehce dá zblížit.
Pořád se program vyvíjí, což vede k neustálému zdokonolování programu.
Obsažení množství nástrojů a i když se v ArchiCADu něco nenachází, je možnost to chybějící nahradit jiným způsobem.
Když si vezmete ArchiCAD od začátku, budete mít velkou výhodu co se týče zpracovávání bakalářky, konkrétně zpracovávání DSP, plus ve čtvrtém semestru ArchiCADu se naučíte i programovat a popřípadě vytvářet si vlastní knihovní prvky.
Nevýhodou je to, že člověk není nucen používat AutoCAD, a tak třeba později bude nucen se to sám doučit.
Graphisoft je velmi sdílný a dlouho po odchodu ze školy je možnost ho využívat.
Množství nástrojů a způsobů zpracování.
Práce ve všech druzích výkresů (DSP i studie) najednou, plus funkce rekonstrukce.
Rendrování je zdlouhavé, ovšem velmi podrobné a nastavením lze dosáhnout vizualizace od podoby čárové, přes bílý model až k celobarevné vizualizaci.
Na internetu nabízí spousta firem vlastní sortiment výrobků, které se dají stáhnout a nahrát do vašeho projektu.
..........studenti CADIV ArchiCad Experti (po absolvování 3 semestrů ArchiCadu)

PROČ SI VYBRAT REVIT

- od "expertů" Revitu:

za Revit hovoří činy, není to maďarský program :-)
Architektura vzniká ve 3D, takže naše volba je Revit.
Všechno si buduji v jednom programu, model, půdorysy, řezy, nemusím to
dělat zvlášť jako v AutoCADu.
Pozemko se take dá, umí totéž co AutoCAD, lépe se v Revitu orientuji.

..........studenti CADIV Revit Experti (po absolvování 3 semestrů Revitu)

AutoCAD se naucime sami :-)
Je lepsi absolvovat ve skole neco, co by nas stalo moc si zaplatit jako
kurz. Je obtiznejsi se Revit naucit sami.
Revit ma budoucnost!
Mit hotovy 3D model je skvele, protoze snadno ziskame pudorysy, pohledy i
rez, predstava prostoru a tvaru je ve 3D nedocenitelna. Nektere modelz v
Zanu se ani nakreslit nedají, Revit je skvely pomocnik.
Teren je snadne vymodelovat, pro predstavu sirsiho okoli nema chybu :-)

Za obsah této stránky zodpovídá: Ing. arch. Dana Matějovská, Ph.D.