Ateliéry

Ateliér Hlaváček – Čeněk

Univerzitní mateřská škola

Univerzitní mateřská škola a první stupeň základní školy v rámci kampusu ČVUT v Dejvicích.

Příležitost zamyslet se nad pojetím předškolní výchovy dětí, nad specifiky navázání školky a základní školy na technickou univerzitu. Ale také možnost pracovat s materiály, povrchy, detaily, světlem, vytvářet atmosféru – tak, aby vznikl inspirativní prostor příjemný (nejen) pro jeho hlavní uživatele – děti. A rovněž šance uvažovat o způsobech propojení stavby s exteriérem, ale i o tom, zda může být energeticky soběstačná, jestli může mít minimální ekologickou stopu a přitom být skvělou architekturou.

Learning by Doing – Libčice

Držíme se motta Buckminstera Fullera "‘Whatever you can imagine, you can also build’. Navazujeme na předchozí projekty našeho ateliéru – Lávky a Útulny pro Krkonošský národní park  tentokrát budeme navrhovat a následně vlastníma rukama stavět iniciační bod v nově vznikajícím parku v Libčicích nad Vltavou. Ve spolupráci s obcí Libčice a firmou Skanska.

Pouze pro nadšené, odvážné a odolné.

Diplomní seminář

Po dohodě s vedoucím ateliéru.

Za obsah této stránky zodpovídá: Ing. arch. Dalibor Hlaváček, Ph.D.