S ohledem na nové vládní opatření bude veškerá KONTAKTNÍ výuka na FA ČVUT, včetně ateliérů, dílen atp., od 12. do 25. 10. 2020 přerušena.

Kurzy

Uchopení díla a procesu tvorby umělce / Understanding Art and Its Process of Creation

Kurz je veden dvojjazyčně, abychom umožnili účast i zahraničním studentům.

Kurz navazuje na sérii kurzů U3V, které dlouhodobě probíhají na Fakultě architektury ČVUT. Kurz je otevřen i novým zájemcům, není zde požadavek přechozího výtvarného studia a praxe. Důležitá je chuť učit se novým věcem. Co se myslí názvem „Uchopení díla a procesu tvorby umělce“? Jde o analytické prozkoumání výtvarného díla a následnou aplikaci prozkoumaného procesu tvorby. Každý student si vybere (případě mu je nabídnuto) výtvarné dílo oblíbeného umělce.

Struktura
Student bude provádět analýzu tohoto výtvarného díla praktickým způsobem (bude studovat, analyzovat detaily, poté vytvoří kopii celého díla).  Na základě poznatků této zkušenosti student zhotoví své vlastní dílo ve stylu svého vybraného umělce. Výsledkem bude vlastní zkušenost myšlení a pochopení a také osvojení procesu tvorby vybraného umělce.

Struktura:
Student bude provádět analýzu tohoto výtvarného díla praktickým způsobem. Na základě poznatků této zkušenosti student zhotoví své vlastní dílo ve stylu svého vybraného umělce

Získaný doklad:
Osvědčení o absolvování

Učební pomůcky a literatura:
Základní potřeby (tužky, papír) jsou zahrnuty do ceny kurzu. Každý student musí mít své vlastní: barvy (základní sada akrylových barev), špachtle, sadu štětců (ploché, kulaté) a podklady na malbu (sololit, plátno). Na první lekci se můžeme domluvit a společně koupit sololit, případně další pomůcky.

Kurz není možné hradit hotově.

Kontakt:
Radka Formánková, místnost 412, tel: +420 224 356 269, mob: +420 731 450 581 mail: formarad@fa.cvut.cz

Za obsah této stránky zodpovídá: prof. Ing. arch. Irena Šestáková