EuroTeQ Engineering University

Nová příležitost mezinárodního studia

EuroTeQ představuje zajímavou, přínosnou a především mimořádnou příležitost pro studenty, vědecké pracovníky i zaměstnance zapojit se do projektu, který má díky propojení prestižních univerzit ambici posunout kvalitu vysokého školství na vyšší úroveň.

Co vám přinese EuroTeQ Engineering University?

EuroTeQ staví na přesvědčení, že přední univerzity ve vědě a technologiích, rozšířené po celé Evropě, umístěné v inovačních ekosystémech, jsou dobře vybaveny k tomu, aby mohli čelit výzvám evropské společnosti. Společenský vývoj v posledních letech vyžaduje silné univerzitní aliance, které spojí své síly, aby přinesli změnu paradigmatu v inženýrském vzdělávání budoucnosti. 

Co je cílem EuroTeQ Engineering University?

EuroTeQ zahájil v roce 2020 svůj tříletý pilotní projekt. Ambicí je vytvořit nový model inženýrského vzdělávání, podpořit mezinárodní mobilitu, představit sadu mikro-credentials a  EuroTeQ Honors a certifikát EuroTeQ Professional. Úplně první kroky zahrnují vybudování mezinárodního kampusu EuroTeQ, který poskytne společný katalog kurzů. To znamená, že studenti 6 zúčastněných univerzit se mohou zapsat do kurzů nabízených v rámci programu EuroTeQ. Studenti všech šesti univerzit se mohou zapsat do kurzů nabízených v rámci programu EuroTeQ už nyní. Dalším krokem bude rozšiřovat nabídku studia a také zvýšit mobilitu pedagogických pracovníků a zaměstnanců a zapojit průmyslové partnery projektu.

Co jsou Micro-credentials? 

“Mikro-credentials” je kvalifikace, která prokazuje dovednosti, znalosti a/nebo zkušenosti v dané oblasti. Mikro-credentials, známá také jako nanodegrees, může být být jak široká, tak úzká a může zahrnovat jak měkké, tak tvrdé dovednosti.  

Mikro-credentials jsou zvláště užitečné pro ty, kdo chtějí

  • Stavět na svých znalostech, aniž by dokončili úplný vysokoškolský program
  • Rozšířit si svou kvalifikaci nebo dovednost tak, aby vyhovovala potřebám trhu práce 

Jak se mohu zapojit k “EuroTeQ Engineering University”?

Nyní máte příležitost zapsat se do některého z nabízených kurzů. 6 partnerských škol nabízí katalog 60 virtuálních kurzů. Kurzy jsou nabízeny v angličtině. K dispozici je také řada jazykových kurzů pro začátečníky v místních jazycích. Kurzy jsou většinou online, aby podpořily virtuální mobilitu mezi partnery. Některé kurzy jsou nabízeny v hybridní formě.

Kurzy byly otevřeny v zimním semestru 2021/2022. Podívejte se na aktuální nabídku.

Praktické informace o projektu

Pro informace ohledně nabízených kurzů kontaktujte Andreu Vavřinovou.

Pro informace o projektu EuroTeQ na ČVUT: euroteq@cvut.cz

Webové stránky EuroTeQ

 

Za obsah této stránky zodpovídá: doc. Ing. arch. Irena Fialová