DeN otevřených dveří

Váháte, jestli podat přihlášku na stavárnu, nebo na architekturu? Jaké budete mít jako architekt, krajinář nebo designér uplatnění? Jak uspět u přijímaček, ať jste z gymnázia nebo z průmyslovky? A kdo vás na FA bude učit? Den otevřených dveří je příležitost ujasnit si vše, co potřebujete vědět, než se definitivně rozhodnete. 

Na naši fakultu se dělají talentové zkoušky, proto je termín podání přihlášky k bakalářskému studiu už 30. listopadu a den otevřených dveří se koná v pátek 11. listopadu 2022. Zde se můžete podívat, jak probíhal DOD v roce 2021. Den otevřených dveří je ideální příležitostí seznámit se s prostředím fakulty, dozvědět se podrobnosti o studijních programech nebo o tom, jak probíhá přijímací řízení i jak se  na něj připravit. Na programu jsou přednášky, praktické kurzy nebo simulace přijímacího pohovoru. Na komentovaných prohlídkách vás budovou provedou naši studenti, kteří budou k dispozici i pro vaše dotazy. Podrobný program příštího dne otevřených dveří připravujeme a zveřejníme jej přibližně měsíc před termínem.

pusťte si přednášky z dod 2021:

Studujte na FA ČVUT

Přednáška o všem, co potřebujete vědět o studiu na naší fakultě.

Jakou máme nabídku studijních programů, co je potřeba umět pro přijímací řízení, jak probíhá. Kdo u nás učí ateliérovou výuku. Jak to u nás vypadá, jaké je vybavení školy atp.

Prezentující: Ing. arch. Michaela Mrázová a Veronika Redlichová, DiS.

Krásy geometrie v architektuře a designu

 

Přednáška představí geometrii ve světle jejího použití v architektuře a designu, představí jen některé z mnoha možných aplikací, a to především využití zlatého poměru v existujících realizacích, dále geometrii související s osvětlením a zrcadlením, co nám stín prozradí o objektu. Bude doplněna příklady prací studentů prvního ročníku.

Přednášející: RNDr. Dana Kolářová

Přípravný kurz z deskriptivní geometrie

Praktická cvičení prostorové představivosti. Čekají vás univerzální geometrické zákonitosti geometrie v architektuře i praktický kurz prostorové představivosti, na kterém si vyzkoušíte typové úlohy z přijímacího řízení.

Kurz povedou: RNDr. Dana Kolářová a RNDr. Stanislava Čečáková

Studium architektury jako tvůrčí proces

Víte, co se na Fakultě architektury učíme? Dívat se, přemýšlet, snažit se porozumět a hledat. A co hledáme? Řešení banálních i složitých problémů domů, areálů, měst a krajiny, které by naše prostředí, ve kterém žijeme, vylepšilo. A jak dlouho trvá učení? Celý život.

Na takové a další dotazy odpovídal ve své přednášce doc. Ing. arch. Pavel Ullmann, který se více než dvacet let věnuje navrhování prostředí, kde byste architekta možná nečekali.

K čemu slouží kresba a jak se pomocí kresby prezentovat – třeba u přijímacího pohovoru?

Teoretická přednáška s praktickými ukázkami o skice a kresbě jako a dorozumívacím jazyku architekta/designéra.

Přednášející: Ing. arch. Magdalena Koubek MichaličkováMgr. MgA. Radek Macke

Jak to na FA vypadá?

Videoprohlídka Adama Gebriana.

Za obsah této stránky zodpovídá: Ing. arch. Kateřina Rottová, Ph.D.