DeN otevřených dveří

Váháte, jestli máte podat přihlášku na stavárnu, nebo na architekturu? Chcete vědět, jestli pro vás bude titul z naší fakulty znamenat na trhu práce nějakou výhodu? Končíte gymnázium a nejste si jisti, jestli to pro vás při přijímačkách nebo při studiu nebude ve srovnání s uchazeči ze stavebních škol hendikep? Zajímá vás, od kterých architektů a designérů se budete moci učit? Den otevřených dveří je příležitost ujasnit si vše, co potřebujete vědět, než se definitivně rozhodnete. Přijďte, těšíme se na vás!

Před podáváním přihlášek ke studiu se seznámíte s našimi studijními programy, tedy Architektura a urbanismus, Krajinářská architektura a Design. Dozvíte se vše podstatné o studiu na FA, o průběhu přijímacího řízení a o možnostech přihlásit se do některého z přípravných kurzů. Kromě toho, že zodpovíme případné dotazy ohledně budoucího studia, vám podrobněji představíme nejen ateliérovou výuku jakožto stěžejní součást studia, ale i škálu aktivit, kterými se zabýváme nad rámec povinného vzdělávání.

Chcete zjistit, do čeho jdete? Není nic jednoduššího: připojte se k nám. Dvakrát do roka – v červnu a v listopadu – se na Vás těšíme na dnech otevřených dveří. 

Připomínáme, že oproti jiným školám a fakultám je termín podání přihlášky na Fakultě architektury ČVUT mnohem dřív, a to už 30. listopadu.

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Den otevřených dveří proběhl s ohledem na termín podání přihlášek k bakalářskému studiu (30. 11. 2021) začátkem listopadu, další plánujeme nejdříve na červen 2022.

Některé přednášky je stále možné zhlédnout online!

Studujte na FA ČVUT

Přednáška o všem, co potřebujete vědět o studiu na naší fakultě.

Jakou máme nabídku studijních programů, co je potřeba umět pro přijímací řízení, jak probíhá. Kdo u nás učí ateliérovou výuku. Jak to u nás vypadá, jaké je vybavení školy atp.

Prezentující: Ing. arch. Michaela Mrázová a Veronika Redlichová, DiS.

Krásy geometrie v architektuře a designu

Manuel Couceiro da Costa (Universidade de Lisboa) v Praze 2015: Geometry – The Hidden Soul of Architecture“ 

Přednáška představí geometrii ve světle jejího použití v architektuře a designu, představí jen některé z mnoha možných aplikací, a to především využití zlatého poměru v existujících realizacích, dále geometrii související s osvětlením a zrcadlením, co nám stín prozradí o objektu. Bude doplněna příklady prací studentů prvního ročníku.

Přednášející: RNDr. Dana Kolářová

Přípravný kurz z deskriptivní geometrie

Praktická cvičení prostorové představivosti.

Praktická cvičení prostorové představivosti. Čekají vás univerzální geometrické zákonitosti geometrie v architektuře i praktický kurz prostorové představivosti, na kterém si vyzkoušíte typové úlohy z přijímacího řízení.

Kurz povedou: RNDr. Dana Kolářová a RNDr. Stanislava Čečáková

Studium architektury jako tvůrčí proces

Víte, co se na Fakultě architektury učíme? Dívat se, přemýšlet, snažit se porozumět a hledat. A co hledáme? Řešení banálních i složitých problémů domů, areálů, měst a krajiny, které by naše prostředí, ve kterém žijeme, vylepšilo. A jak dlouho trvá učení? Celý život.

Na takové a další dotazy bude odpovídat doc. Ing. arch. Pavel Ullmann, který se více než dvacet let věnuje navrhování prostředí, kde byste architekta možná nečekali.

K čemu slouží kresba a jak se pomocí kresby prezentovat – třeba u přijímacího pohovoru?

Teoretická přednáška s praktickými ukázkami o skice a kresbě jako a dorozumívacím jazyku architekta/designéra.

Přednášející: Ing. arch. Magdalena Koubek MichaličkováMgr. MgA. Radek Macke

ARCHIV

Záznam úvodní přednášky doc. Jana Jakuba Tesaře o studiu na FA z listopadu 2020.

Chcete vědět, jak to u nás vypadá? Podívejte se na komentovanou videoprohlídku Adama Gebriana.

Za obsah této stránky zodpovídá: Ing. arch. Kateřina Rottová, Ph.D.