V úterý 11. 8. 2020 bude budova fakulty z technických důvodů uzavřena.

Dny otevřených dveří

Váháte, jestli máte podat přihlášku na stavárnu, nebo na architekturu? Chcete vědět, jestli pro vás bude titul z naší fakulty znamenat na trhu práce nějakou výhodu? Končíte gympl a nejste si jisti, jestli to pro vás při přijímačkách nebo při studiu nebude ve srovnání s uchazeči ze stavebních škol hendikep? Zajímá vás, od kterých architektů a designérů se budete moci učit? Den otevřených dveří je příležitost ujasnit si vše, co potřebujete vědět, než se definitivně rozhodnete. Přijďte, těšíme se na vás!

S dostatečným předstihem před podáváním přihlášek ke studiu se seznámíte s našimi studijními programy, tedy Architektura a urbanismus, Krajinářská architektura a Design. Dozvíte se vše podstatné o studiu na FA, o průběhu přijímacího řízení a o možnostech přihlásit se do některého z přípravných kurzů; zájemci také budou moci absolvovat komentovanou prohlídku budovy fakulty od prof. Aleny Šrámkové. Kromě toho, že zodpovíme případné dotazy ohledně budoucího studia, vám podrobněji představíme nejen ateliérovou výuku jakožto stěžejní součást studia, ale i škálu aktivit, kterými se zabýváme nad rámec povinného vzdělávání.

Předběžný program NEJBLIŽŠÍHO DNE OTEVŘENÝCH DVEŘÍ:

6. listopad 2020, 9.3018.30

Představení studia, oborů a průběhu přijímacího řízení

Prezentace možností studia i jednotlivých studijních oborů (Architektura a urbanismus, Krajinářská architektura a Design) a průběhu přijímacího řízení, prostor pro dotazy.

13.30–15.00      posluchárna č. 155 – Gočár

Komentované prohlídky

Studenti ze Spolku posluchačů architektury vás provedou budovou Fakulty architektury.

Termíny prohlídek budou upřesněny v průběhu září.

Kurzy kreslení

90minutový kurz kreslení pod vedením zkušených výtvarníků. Na kurzu se dozvíte, co potřebujete umět na přijímací zkoušky a s vyučujícím můžete konzultovat vlastní portfolio prací. Kapacita každého kurzu je 20 osob. Přihlašování na kurzy kreslení bylo spuštěno. Přihlašovací formulář pro příslušný termín se otevře po rozkliknutí odkazu u času konání kurzu.)

Místo konání: učebna 403 a/nebo 449 ve 4. patře FA ČVUT

Termíny kurzů budou upřesněny v průběhu září.

Kurzy deskriptivní geometrie

90minutový kurz deskriptivní geometrie zaměřený na příklady u přijímacích zkoušek. S sebou je potřeba mít vlastní rýsovací potřeby (pravítko, trojúhelník, kružítko, tvrdou tužku). Přihlašování na kurzy kreslení bylo spuštěno. Přihlašovací formulář pro příslušný termín se otevře po rozkliknutí odkazu u času konání kurzu.)

Místo konání: posluchárna 111 Krejcar

Termíny kurzů budou upřesněny v průběhu září.

 

Doprovodný program

Výstava ukázek prací z talentových přijímacích zkoušek minulých let, ukázky Scio testů, informace o mezinárodních srovnávacíchh zkouškách SCIA a uznávaných termínů na FA ČVUT, informace o studiu, ubytování na kolejích, studentském životě a možnostech zapojení do volnočasových aktivit v Kampusu Dejvice přímo od studentů.

 

 

realizované AKCE PRO ZÁJEMCE O STUDIUM

 

Fotogalerie z předešlých dnů otevřených dveří

Za obsah této stránky zodpovídá: Ing. arch. Jan Jakub Tesař, Ph.D.