Seznamovací kurzy

Buďte s námi od začátku! Seznamovací kurzy jsou určeny pro studenty a studentky přijaté do 1. ročníku bakalářských studijních programů Fakulty architektury ČVUT. Jsou to jediné seznamovací kurzy, které pro své budoucí prváky FA ČVUT pořádá a garantuje.

Co vás na seznamováku čeká? Poznáte své budoucí spolužáky a spolužačky, některé vyučující a studující ze Spolku posluchačů architektury, od kterých dostanete ty nejlepší rady do vašeho studia na FA. Kromě sportovních aktivit a her budete kreslit v plenéru nebo pojedete na výlet do Krkonoš za stavbami, které tam postavili naši studující. Sportovní program zajišťuje Ústav tělesné výchovy a sportu ČVUT.

Termíny a přihlášení na kurz

Kurzy jsou bohužel již obsazeny.

 

Místo konání a ORIENTAČNÍ program

Kurzy se konají v podkrkonošské obci Kruh u Jilemnice, kde FA ČVUT vlastní pozdně barokní bývalou hospodářskou usedlost Tuláčkův statek. Statek slouží jako výukové středisko pro workshopy, plenéry, výjezdní zasedání a další akce studujících a vyučujících naší fakulty. K dispozici jsou vícelůžkové pokoje včetně ložního prádla, společné příslušenství, dvě společenské místnosti a vybavená kuchyně. V obci je obchod, kino, zahradnictví, hostinec.

  1. den: do 11.30 příjezd, ubytování, teambuildingové aktivity, večer představení FA
  2. den: kreslení v plenéru, sport (tenis, volejbal, frisbee), večer představení Spolku posluchačů architektury FA ČVUT
  3. den: výlet za architekturou, večer představení Ústavu tělesné výchovy a sportu ČVUT
  4. den: balení, úklid a odjezd do 10.00

Cena

1 400,- Kč

V kurzovném je zahrnuto ubytování, program, pronájem sportovišť a doprava během výletu za architekturou. V ceně kurzu NENÍ jídlo a doprava na místo a zpět. Snídaně a večeře si účastníci zajišťují z vlastních zdrojů (v budově je kuchyně s lednicí, v obci obchod), jedno teplé jídlo denně lze objednat na místě za 140 Kč. Pro zájemce nahlášené předem bude vegetariánská varianta.

Doprava

Pořadatel kurzu dopravu na místo nezajišťuje. Doporučujeme domluvit se s ostatními účastníky (přibližně týden před začátkem kurzu vytvoříme skupinu na Messengeru), nebo využít vlakový spoj do sousedních Roztok u Jilemnice, který denně přijíždí v 10.49. Odtud trvá cesta (cca 2 km) do Kruhu u Jilemnice pěšky asi 20 minut.

S sebou

Teplejší oblečení, přezůvky, hotovost (v místě není bankomat a na statku nelze platit kartou), sportovní oblečení, obuv do tělocvičny i ven (boty na antuku), turistické vybavení do hor, ručník, věci osobní potřeby, průkaz pojištěnce, psací a kreslící potřeby, podložku na sezení pro kreslení v plenéru.

Kontakt

Fakulta architektury ČVUT

Mgr. Romana Vylitová

oddělení vnějších vztahů

romana.vylitova@fa.cvut.cz

723 138 565

 

 

Za obsah této stránky zodpovídá: Ing. arch. Kateřina Rottová, Ph.D.