Seznamovací kurzy

Buďte s námi od začátku! Seznamovací kurzy jsou určeny pro studenty a studentky přijaté do 1. ročníku bakalářských studijních programů Fakulty architektury ČVUT. Jsou to jediné seznamovací kurzy, které pro své budoucí prváky FA ČVUT pořádá a garantuje.

Co vám účast na kurzu přinese? 

Seznámíte s novými spolužáky a spolužačkami, poznáte některé vyučující, studentky a studenty a dozvíte se užitečné informace o průběhu studia. Vyzkoušíte si kreslení v plenéru, některé sporty a navštívíte zajímavé architektonické stavby v okolí. Pomůžeme vám se lépe zorientovat a zvládnout start na FA.

Termíny

1. turnus: 2.–5. 9. (po – čt)
2. turnus: 5.–8. 9. (čt – ne)
3. turnus: 9.–12. 9. (po – čt)
4. turnus: 12.–15. 9. (čt – ne)

přihlášení

Mrzí nás to, ale všechny čtyři termíny seznamovacích kurzů FA jsou obsazené. Protože se každý rok pár míst nakonec uvolní, spouštíme přihlašování pro náhradníky.

Pokud se na seznamovák nedostanete, nezoufejte. Na začátku semestru chystáme informační setkání na fakultě, kde se dozvíte vše důležité. Schůzka se skuteční na první společné přednášce předmětu ekologie. Podrobnosti dostanete před začátkem výuky.

Místo konání

Kurz se koná v podkrkonošské obci Kruh u Jilemnice, kde FA vlastní nádherně zrekonstruovaný Tuláčkův statek. Tato pozdně barokní hospodářská usedlost nyní funguje jako středisko pro intenzivní ateliérovou výuku nebo plenéry. Na statku jsou vícelůžkové pokoje s příslušenstvím, dvě společenské místnosti a dvě vybavené kuchyňky. V obci je obchůdek, kino, koupaliště, tenisové kurty, tělocvična a hospoda.

Orientační program

1. den: do 11.30 příjezd, ubytování, teambuildingové aktivity, sport
2. a 3. den kurz kreslení v plenéru, sport, celodenní výlet do Krkonoš za architekturou
4. den: balení, úklid a odjezd do 10 h

Cena kurzu: 1 500,- Kč

V kurzovném je zahrnuto ubytování v nádherném barokním statku včetně povlečení, program, pronájem sportovišť a doprava během výletu za architekturou. Instrukce k platbě dostanete v průběhu července.

V ceně kurzu není zahrnuto stravování a doprava na místo a zpět.  

Doprava

K dopravě lze využít místní spoj, který jezdí přímo do Kruhu u Jilemnice, případně do nedalekých Roztok u Jilemnice, odkud je to do Tuláčkova statku pěšky 20 minut. Můžete se také mezi sebou domluvit na spolujízdě. Až Vám budeme po zaplacení kurzu potvrzovat přihlášení, pošleme odkaz na FB skupinu, kde spolu můžete komunikovat.

Stravování

V budově jsou celkem dvě plně vybavené a funkční kuchyňky, v obci obchod. Je možné si objednat jedno teplé jídlo denně (polévku a hlavní chod) za 150 Kč. Bohužel není v našich silách vyhovět Vašim dietním omezením.

S sebou

Doporučujeme vzít si teplejší oblečení, přezůvky, hotovost (v místě není bankomat a nelze platit kartou), sportovní oblečení a obuv do tělocvičny i ven (boty na antuku), turistické vybavení do hor, ručník, věci osobní potřeby, průkaz pojištěnce, psací a kreslící potřeby, podložku na sezení pro kreslení v plenéru.

Přihlášky

Kapacita kurzu je 35 míst a přihlášky je možné vyplnit do 12. 7. 2024 nebo do naplnění kapacity kurzu. Poté všem přihlášeným zašleme pokyny k platbě.

Kontakt na pořadatele:

Seznamovací kurzy pořádá Fakulta architektury ve spolupráci s Ústavem tělesné výchovy a sportu ČVUT.

Romana Vylitová, Fakulta architektury ČVUT, e-mail: romana.vylitova@fa.cvut.cz, 723 138 565

Kontakt

Fakulta architektury ČVUT

Mgr. Romana Vylitová

oddělení vnějších vztahů

romana.vylitova@fa.cvut.cz

723 138 565

 

 

Za obsah této stránky zodpovídá: Ing. arch. Kateřina Rottová, Ph.D.