Pro média

13. 6. 2024: Pilotní kurz ČVUT zaměřený na development udělil první certifikáty

Kurz celoživotního vzdělávání Development nemovitostí – lokalita propojuje různé oblasti nemovitostního trhu. Účastníci se učí využívat získané dovednosti ve prospěch města i soukromých společností. Aplikovat je mohou při přípravě vlastních investičních akcí i při jednání s partnery. Výuku zajišťovala Fakulta architektury ČVUT ve spolupráci s Masarykovým ústavem vyšších studií.

29. 5. 2024: Sladký semestr plný krásné práce. FA ČVUT zve na ochutnávku výstavy ateliérových prací

Právě probíhající výstavu ateliérových prací letního semestru je možné navštívit až do 28. června. Nabízí projekty téměř sedmdesáti ateliérů Architektury a urbanismu, Krajinářské architektury a Designu. Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 30. května v 18 hodin.

16. 4. 2024: Architektura na ČVUT se posunula v hodnocení QS Rankings

Výuka architektury na ČVUT se posunula o 50 míst v prestižním univerzitním žebříčku. V kategorii Architektura a vystavěné prostředí je v Česku na prvním místě. Je také nejlépe hodnoceným oborem na ČVUT.

18. 1. 2024: Design podle umělé inteligence i nový pohled na sídliště. Začíná výstava ateliérových prací na FA ČVUT

Fakulta architektury ČVUT zve na probíhající výstavu ateliérových prací zimního semestru. Nabízí projekty téměř sedmdesáti ateliérů Architektury a urbanismu, Krajinářské architektury a Designu. Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 18. ledna v 18 hodin.

29. 11. 2023: Rozdány Ceny děkana 2023

Ve čtvrtek 23. listopadu proběhlo na Fakultě architektury ČVUT slavnostní vyhlášení vítězných projektů třetího ročníku Ceny děkana. Porota ocenila nejlepší ateliérové a diplomové práce uplynulého akademického roku. Vystavené jsou na FA ČVUT až do 15. ledna 2024.

6. 11. 2023: Letošní November Talks přinesou nevšední pohledy na výuku architektury

Čtyři podzimní pondělky budou na Fakultě architektury ČVUT opět patřit přednáškovému cyklu November Talks. S podtitulem „On teaching“ nabídnou různé pohledy zahraničních osobností architektonické teorie i praxe na výuku. Cyklus odstartuje 13. listopadu italský architekt Pier Paolo Tamburelli.

26. 10. 2023: Dobrodružná hra ve městě. Konference na FA ČVUT představí hřiště, která si tvoří a staví samy děti

3. listopadu se na Fakultě architektury ČVUT uskuteční čtvrtý ročník konference Architektura dětem. Věnovat se bude tématu dobrodružné hry ve městě, především konceptu Adventure playground, který najdeme v okolních evropských zemích, u nás však stále chybí.

20. 6. 2023: 210 bpm, Hranolky, Kokrháč, Nelávka, Klínovvka, Fošínka. Krkonoše budou mít nové lávky, postavili je studenti a studentky architektury

Bezpečně a suchou nohou budou přecházet návštěvníci Krkonoš přes horské potoky a strouhy. Šest nových lávek navrhly a vyrobily studentské týmy Fakulty architektury ČVUT v Praze. V úterý 20. června je představily veřejnosti za účasti partnera projektu Správy Krkonošského národního parku. Lávky budou vystavené před budovou fakulty po celé léto, v horách začnou sloužit na jaře příštího roku.

14. 6. 2023: Bezpečně a suchou nohou. Krkonoše budou mít nové lávky, postavili je studenti a studentky architektury – pozvánka na vernisáž

Rádi bychom Vás pozvali na představení lávek do Krkonoš, které navrhli a postavili studenti a studentky architektury. Vernisáž se koná v úterý 20. června ve 13 hodin na nádvoří Fakulty architektury ČVUT, Thákurova 9, Praha 6 – Dejvice. Šest nových lávek je výsledkem spolupráce Ústavu navrhování II FA ČVUT a Správy Krkonošského národního parku.

5. 6. 2023: Nová budova parlamentu a venkov jako znovunalezený ráj. FA vystavuje práce letního semestru

Fakulta architektury ČVUT v Praze zve na probíhající výstavu ateliérových prací z letního semestru. Nabízí projekty 65 ateliérů studujících oborů Architektura a urbanismus, Krajinářská architektura a Design. Vernisáž spojená se zahájením výstavy diplomových prací se uskuteční 13. 6. v 18 hodin.

24. 5. 2023: Nejlepší pro všechny. Studující architektury představí vizi Česka na výstavě CZ2

Studentky a studenti z pěti škol architektury v České republice a Nizozemsku pracovali pod vedením Winyho Maase. Společně formulovali představy o budoucnosti České republiky a nyní své projekty představí veřejnosti. Vernisáž výstavy proběhne 31. května na Fakultě architektury ČVUT.

15. 5. 2023: FA ČVUT hledá vedoucí Ústavu památkové péče, Ústavu krajinářské architektury a Výzkumného centra průmyslového dědictví

Děkan Fakulty architektury ČVUT vypsal výběrová řízení na obsazení tří klíčových pozic vedoucích Ústavu památkové péče, Ústavu krajinářské architektury a Výzkumného centra průmyslového dědictví.

Za obsah této stránky zodpovídá: Ing. arch. Kateřina Rottová, Ph.D.