Šatna je do odvolání v provozu každý všední den 7–13 h.

Pro média

15. 5. 2023: FA ČVUT hledá vedoucí Ústavu památkové péče, Ústavu krajinářské architektury a Výzkumného centra průmyslového dědictví

Děkan Fakulty architektury ČVUT vypsal výběrová řízení na obsazení tří klíčových pozic vedoucích Ústavu památkové péče, Ústavu krajinářské architektury a Výzkumného centra průmyslového dědictví.

20. 4. 2023: Školní budova jako výuková pomůcka. ReVize Typologie představí příklady dobré praxe

Konference ReVize Typologie se letos zaměří na školské stavby a představí příklady dobré praxe: novostavbu základní školy Amos (SOA architekti) nebo energeticky úspornou rekonstrukci střední odborné školy Českobrodská. Diskuze za účasti architektů, odborníků na vzdělávání a zástupců veřejné správy proběhne ve čtvrtek 27. dubna 2023 na Fakultě architektury ČVUT, Thákurova 9, Praha 6.

11. 4. 2023: V modelech a obrazech. Výstava na Fakultě architektury ČVUT představí dílo Le Corbusiera

Unikátní kolekce více než 150 modelů staveb legendárního architekta Le Corbusiera se představí na Fakultě architektury ČVUT. Doplní je výstava fotografií, komentované prohlídky a dva přednáškové večery. Vernisáž proběhne v úterý 18. dubna od 18 hodin.

5. 4. 2023: Architektura, design, chytrá města. Fakulta architektury přijímá přihlášky do doktorského studia

Přijímací řízení do Ph.D. studia v akademickém roce 2023/2024 je otevřené do 28. 4. 2023. Zájemci a zájemkyně se mohou hlásit do tří studijních programů a vybírat z více než šesti desítek tematických okruhů.

29. 3. 2023: Vrátit město lidem. Projekty oceněné v Urban Design Award staví budoucnost na historických základech

Soutěž o nejlepší urbanistické projekty osmi škol architektury Visegrádské skupiny vyhrál projekt rozvoje centra Strakonic Terezy Říhové z Fakulty architektury ČVUT. Vyhlášení 27. ročníku soutěže Urban Design Award se konalo 20. března na FA ČVUT.

28. 3. 2023: Architektura na ČVUT uspěla v mezinárodním srovnání

Výuka architektury na ČVUT se umístila v univerzitním žebříčku QS Rankings. V kategorii Architektura a vystavěné prostředí sdílí pražská technika místo s brněnským VUT.

2. 3. 2023: (Ne)naplněné Ambice. Kniha sleduje únik z projekční každodennosti 80. let

Nejnovější publikace editorů Petra Vorlíka a Huberta Guzika z Ústavu teorie a dějin architektury FA ČVUT uzavírá rozsáhlý projekt Architektura osmdesátých let. Po knihách a(typ), Nepostavená, Rozhovory a Improvizace se Ambice věnují fungování společnosti, stavebnictví a architektonické praxe. Představení knihy spojené s promítáním dobových dokumentů a debatou s odborníky se uskuteční 9. března v 18 hodin na Fakultě architektury ČVUT v Praze.

1. 2. 2023: Zacelování jizev krajiny i městský mobiliář pro Prahu. Fakulta architektury vystavuje studentské práce

Fakulta architektury ČVUT v Praze zve k návštěvě pravidelné výstavy semestrálních projektů. Výstavní přehlídka nabízí výstupy z celkem 68 ateliérů tří studijních programů – Architektura a urbanismus, Krajinářská architektura a Design. Práce jsou k vidění do 10. února v budově Fakulty architektury ČVUT, Thákurova 9, Praha 6.

11. 11. 2022: Rozdány Ceny děkana 2022

Ve čtvrtek 10. listopadu proběhlo na Fakultě architektury ČVUT slavnostní vyhlášení vítězů a vítězek druhého ročníku Ceny děkana. Porotci a porotkyně ocenili nejlepší ateliérové i teoretické práce uplynulého akademického roku. Práce jsou na FA ČVUT vystavené do 5. prosince.

25. 10. 2022: Nastal čas na změnu. Udržitelná budoucnost měst se neobejde bez bourání procesů a omezujících norem

November Talks, listopadové přednášky na Fakultě architektury ČVUT, nabídnou nový pohled na budoucnost měst. Cyklus zahájí 7. listopadu Winy Maas, zakladatel MVRDV a aktuálně hostující profesor na FA ČVUT. Přednášková série s podtitulem FUTURE(S) Time for a Change - BUDOUCNOST(I): Čas na změnu nabídne čtveřici zahraničních osobností architektury, urbanismu a designu, které spojuje vizionářství a radikální přístup.

9. 8. 2022: Torzo do krajiny patří, ukazuje letošní vítězka Ceny Břetislava Štorma

Porota Ceny Břetislava Štorma vybírala nejlepší práce v oblasti památkové péče. Studentské projekty reflektují rozdílné přístupy k rekonstrukcím památkových objektů a zasahují i do odborné debaty. Oceněná diplomová práce se stala součástí dokumentace pro nominaci Žatecka na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

18. 7. 2022: Winy Maas povede nový ateliér hostujícího profesora na Fakultě architektury ČVUT. Jeho téma NEXT PLANET bude zkoumat, jak může architektura a design reagovat na globální výzvy

Nizozemský architekt a urbanista Winy Maas, zakladatel ateliéru MVRDV a výzkumného think-tanku The Why Factory, bude v akademickém roce 2022/23 působit jako hostující profesor na Fakultě architektury ČVUT. Jeho téma NEXT PLANET bude zkoumat možnosti, kterými mohou architektura a design reagovat na globální změny klimatu.

Za obsah této stránky zodpovídá: Ing. arch. Kateřina Rottová, Ph.D.