Pro média

18. 1. 2024: Design podle umělé inteligence i nový pohled na sídliště. Začíná výstava ateliérových prací na FA ČVUT

Fakulta architektury ČVUT zve na probíhající výstavu ateliérových prací zimního semestru. Nabízí projekty téměř sedmdesáti ateliérů Architektury a urbanismu, Krajinářské architektury a Designu. Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 18. ledna v 18 hodin.

29. 11. 2023: Rozdány Ceny děkana 2023

Ve čtvrtek 23. listopadu proběhlo na Fakultě architektury ČVUT slavnostní vyhlášení vítězných projektů třetího ročníku Ceny děkana. Porota ocenila nejlepší ateliérové a diplomové práce uplynulého akademického roku. Vystavené jsou na FA ČVUT až do 15. ledna 2024.

6. 11. 2023: Letošní November Talks přinesou nevšední pohledy na výuku architektury

Čtyři podzimní pondělky budou na Fakultě architektury ČVUT opět patřit přednáškovému cyklu November Talks. S podtitulem „On teaching“ nabídnou různé pohledy zahraničních osobností architektonické teorie i praxe na výuku. Cyklus odstartuje 13. listopadu italský architekt Pier Paolo Tamburelli.

26. 10. 2023: Dobrodružná hra ve městě. Konference na FA ČVUT představí hřiště, která si tvoří a staví samy děti

3. listopadu se na Fakultě architektury ČVUT uskuteční čtvrtý ročník konference Architektura dětem. Věnovat se bude tématu dobrodružné hry ve městě, především konceptu Adventure playground, který najdeme v okolních evropských zemích, u nás však stále chybí.

20. 6. 2023: 210 bpm, Hranolky, Kokrháč, Nelávka, Klínovvka, Fošínka. Krkonoše budou mít nové lávky, postavili je studenti a studentky architektury

Bezpečně a suchou nohou budou přecházet návštěvníci Krkonoš přes horské potoky a strouhy. Šest nových lávek navrhly a vyrobily studentské týmy Fakulty architektury ČVUT v Praze. V úterý 20. června je představily veřejnosti za účasti partnera projektu Správy Krkonošského národního parku. Lávky budou vystavené před budovou fakulty po celé léto, v horách začnou sloužit na jaře příštího roku.

14. 6. 2023: Bezpečně a suchou nohou. Krkonoše budou mít nové lávky, postavili je studenti a studentky architektury – pozvánka na vernisáž

Rádi bychom Vás pozvali na představení lávek do Krkonoš, které navrhli a postavili studenti a studentky architektury. Vernisáž se koná v úterý 20. června ve 13 hodin na nádvoří Fakulty architektury ČVUT, Thákurova 9, Praha 6 – Dejvice. Šest nových lávek je výsledkem spolupráce Ústavu navrhování II FA ČVUT a Správy Krkonošského národního parku.

5. 6. 2023: Nová budova parlamentu a venkov jako znovunalezený ráj. FA vystavuje práce letního semestru

Fakulta architektury ČVUT v Praze zve na probíhající výstavu ateliérových prací z letního semestru. Nabízí projekty 65 ateliérů studujících oborů Architektura a urbanismus, Krajinářská architektura a Design. Vernisáž spojená se zahájením výstavy diplomových prací se uskuteční 13. 6. v 18 hodin.

24. 5. 2023: Nejlepší pro všechny. Studující architektury představí vizi Česka na výstavě CZ2

Studentky a studenti z pěti škol architektury v České republice a Nizozemsku pracovali pod vedením Winyho Maase. Společně formulovali představy o budoucnosti České republiky a nyní své projekty představí veřejnosti. Vernisáž výstavy proběhne 31. května na Fakultě architektury ČVUT.

15. 5. 2023: FA ČVUT hledá vedoucí Ústavu památkové péče, Ústavu krajinářské architektury a Výzkumného centra průmyslového dědictví

Děkan Fakulty architektury ČVUT vypsal výběrová řízení na obsazení tří klíčových pozic vedoucích Ústavu památkové péče, Ústavu krajinářské architektury a Výzkumného centra průmyslového dědictví.

20. 4. 2023: Školní budova jako výuková pomůcka. ReVize Typologie představí příklady dobré praxe

Konference ReVize Typologie se letos zaměří na školské stavby a představí příklady dobré praxe: novostavbu základní školy Amos (SOA architekti) nebo energeticky úspornou rekonstrukci střední odborné školy Českobrodská. Diskuze za účasti architektů, odborníků na vzdělávání a zástupců veřejné správy proběhne ve čtvrtek 27. dubna 2023 na Fakultě architektury ČVUT, Thákurova 9, Praha 6.

11. 4. 2023: V modelech a obrazech. Výstava na Fakultě architektury ČVUT představí dílo Le Corbusiera

Unikátní kolekce více než 150 modelů staveb legendárního architekta Le Corbusiera se představí na Fakultě architektury ČVUT. Doplní je výstava fotografií, komentované prohlídky a dva přednáškové večery. Vernisáž proběhne v úterý 18. dubna od 18 hodin.

5. 4. 2023: Architektura, design, chytrá města. Fakulta architektury přijímá přihlášky do doktorského studia

Přijímací řízení do Ph.D. studia v akademickém roce 2023/2024 je otevřené do 28. 4. 2023. Zájemci a zájemkyně se mohou hlásit do tří studijních programů a vybírat z více než šesti desítek tematických okruhů.

Za obsah této stránky zodpovídá: Ing. arch. Kateřina Rottová, Ph.D.