Pro média

20. 6. 2023: 210 bpm, Hranolky, Kokrháč, Nelávka, Klínovvka, Fošínka. Krkonoše budou mít nové lávky, postavili je studenti a studentky architektury

Bezpečně a suchou nohou budou přecházet návštěvníci Krkonoš přes horské potoky a strouhy. Šest nových lávek navrhly a vyrobily studentské týmy Fakulty architektury ČVUT v Praze. V úterý 20. června je představily veřejnosti za účasti partnera projektu Správy Krkonošského národního parku. Lávky budou vystavené před budovou fakulty po celé léto, v horách začnou sloužit na jaře příštího roku.

14. 6. 2023: Bezpečně a suchou nohou. Krkonoše budou mít nové lávky, postavili je studenti a studentky architektury – pozvánka na vernisáž

Rádi bychom Vás pozvali na představení lávek do Krkonoš, které navrhli a postavili studenti a studentky architektury. Vernisáž se koná v úterý 20. června ve 13 hodin na nádvoří Fakulty architektury ČVUT, Thákurova 9, Praha 6 – Dejvice. Šest nových lávek je výsledkem spolupráce Ústavu navrhování II FA ČVUT a Správy Krkonošského národního parku.

5. 6. 2023: Nová budova parlamentu a venkov jako znovunalezený ráj. FA vystavuje práce letního semestru

Fakulta architektury ČVUT v Praze zve na probíhající výstavu ateliérových prací z letního semestru. Nabízí projekty 65 ateliérů studujících oborů Architektura a urbanismus, Krajinářská architektura a Design. Vernisáž spojená se zahájením výstavy diplomových prací se uskuteční 13. 6. v 18 hodin.

24. 5. 2023: Nejlepší pro všechny. Studující architektury představí vizi Česka na výstavě CZ2

Studentky a studenti z pěti škol architektury v České republice a Nizozemsku pracovali pod vedením Winyho Maase. Společně formulovali představy o budoucnosti České republiky a nyní své projekty představí veřejnosti. Vernisáž výstavy proběhne 31. května na Fakultě architektury ČVUT.

15. 5. 2023: FA ČVUT hledá vedoucí Ústavu památkové péče, Ústavu krajinářské architektury a Výzkumného centra průmyslového dědictví

Děkan Fakulty architektury ČVUT vypsal výběrová řízení na obsazení tří klíčových pozic vedoucích Ústavu památkové péče, Ústavu krajinářské architektury a Výzkumného centra průmyslového dědictví.

20. 4. 2023: Školní budova jako výuková pomůcka. ReVize Typologie představí příklady dobré praxe

Konference ReVize Typologie se letos zaměří na školské stavby a představí příklady dobré praxe: novostavbu základní školy Amos (SOA architekti) nebo energeticky úspornou rekonstrukci střední odborné školy Českobrodská. Diskuze za účasti architektů, odborníků na vzdělávání a zástupců veřejné správy proběhne ve čtvrtek 27. dubna 2023 na Fakultě architektury ČVUT, Thákurova 9, Praha 6.

11. 4. 2023: V modelech a obrazech. Výstava na Fakultě architektury ČVUT představí dílo Le Corbusiera

Unikátní kolekce více než 150 modelů staveb legendárního architekta Le Corbusiera se představí na Fakultě architektury ČVUT. Doplní je výstava fotografií, komentované prohlídky a dva přednáškové večery. Vernisáž proběhne v úterý 18. dubna od 18 hodin.

5. 4. 2023: Architektura, design, chytrá města. Fakulta architektury přijímá přihlášky do doktorského studia

Přijímací řízení do Ph.D. studia v akademickém roce 2023/2024 je otevřené do 28. 4. 2023. Zájemci a zájemkyně se mohou hlásit do tří studijních programů a vybírat z více než šesti desítek tematických okruhů.

29. 3. 2023: Vrátit město lidem. Projekty oceněné v Urban Design Award staví budoucnost na historických základech

Soutěž o nejlepší urbanistické projekty osmi škol architektury Visegrádské skupiny vyhrál projekt rozvoje centra Strakonic Terezy Říhové z Fakulty architektury ČVUT. Vyhlášení 27. ročníku soutěže Urban Design Award se konalo 20. března na FA ČVUT.

28. 3. 2023: Architektura na ČVUT uspěla v mezinárodním srovnání

Výuka architektury na ČVUT se umístila v univerzitním žebříčku QS Rankings. V kategorii Architektura a vystavěné prostředí sdílí pražská technika místo s brněnským VUT.

2. 3. 2023: (Ne)naplněné Ambice. Kniha sleduje únik z projekční každodennosti 80. let

Nejnovější publikace editorů Petra Vorlíka a Huberta Guzika z Ústavu teorie a dějin architektury FA ČVUT uzavírá rozsáhlý projekt Architektura osmdesátých let. Po knihách a(typ), Nepostavená, Rozhovory a Improvizace se Ambice věnují fungování společnosti, stavebnictví a architektonické praxe. Představení knihy spojené s promítáním dobových dokumentů a debatou s odborníky se uskuteční 9. března v 18 hodin na Fakultě architektury ČVUT v Praze.

1. 2. 2023: Zacelování jizev krajiny i městský mobiliář pro Prahu. Fakulta architektury vystavuje studentské práce

Fakulta architektury ČVUT v Praze zve k návštěvě pravidelné výstavy semestrálních projektů. Výstavní přehlídka nabízí výstupy z celkem 68 ateliérů tří studijních programů – Architektura a urbanismus, Krajinářská architektura a Design. Práce jsou k vidění do 10. února v budově Fakulty architektury ČVUT, Thákurova 9, Praha 6.

Za obsah této stránky zodpovídá: Ing. arch. Kateřina Rottová, Ph.D.