Studentský život

 

Ačkoli studiem na této škole strávíte poměrně dost času, tak na to, abyste se rozhlédli kolem sebe a vstřebávali, co se dá, ho určitě zbude dost! Architekt musí rozumět životu, proto využijte jakoukoli možnost poznat okolní dění na vlastní oči. Ve virtuálním světě se žít nedá, lepší je vygooglovat si cestu ke skutečným zážitkům. Nabízí se jich spousta!

01

Praha

Nejlepší učebnice architektury

Stačí vyjet výtahem do osmého patra budovy naší školy a rozhlédnout se – od Pražského hradu přes Černínský palác až po funkcionalistickou vilovou čtvrť Baba najdete všechny historické slohy a stavební styly. Když si pak půjdete prohlédnout zblízka třeba Zítkovu budovu Národního divadla nebo Rudolfinum, nezapomeňte si koupit lístek na představení, na koncert nebo zajít dovnitř na výstavu. A pak tu jsou samozřejmě další divadla a další galerie, kina, kavárny, fotbalové stadiony, parky, hospůdky…  

02

kampus DEJVICE

Epicentrum studentského života

Kampus Dejvice, v němž sídlí fakulty ČVUT, Vysoká škola chemicko-technologická, Ústav organické chemie a biochemie AV ČR, Národní technická knihovna a Katolická-teologická fakulta UK, je součástí okolní čtvrti, přesto je klidný. Určitě oceníte jeho dopravní výhodnost – metrem nebo tramvají jste za 5 minut v centru, pěšky dojdete za 15 minut na Pražský hrad nebo do Stromovky. A odehrává se tu i spousta zajímavých akcí, které jsou pro studenty obvykle zdarma – koncerty, filmové večery, výstavy, sportovní utkání a podobně: více najdete na Facebooku nebo na webu ČVUT.

03

odborné knihovny

Největší sbírky technické literatury

Naproti fakultě je Národní technická knihovna, kde najdete všechny základní publikace; přístup k zahraniční literatuře umožňuje meziknihovní výpůjční služba. Dalším zdrojem je knihovna ČVUT – a přímo na Fakultě architektury fungují dobře vybavené knihovny. Umožňují pouze prezenční výpůjčky, to znamená, že publikace si nelze odnést domů. Samozřejmě doporučujeme navštívit Národní knihovnu v Klementinu nebo knihovny některých specializovaných institucí, například Uměleckoprůmyslového musea, Národního muzea atd.

04

sport na Čvut

Od bodystilingu přes volejbal po tenis

Sport není součástí povinné výuky – naopak si můžete vybrat, co a kdy chcete pro své tělo dělat. Ústav tělesné výchovy a sportu ČVUT (najdete ho také na Facebooku) nabízí množství kursů (zdarma nebo za malý poplatek) především ve sportovním areálu Juliska, ale i jinde. Můžete se stát posilou některého týmu (volejbalového, florbalového a dalších) reprezentujících FA v různých soutěžích, absolvovat lyžařský kurs na horách, chodit denně plavat – anebo vyzkoušet něco úplně nového. Co třeba lukostřelbu?

05

kultura

Všude se něco děje a vybere si každý

Že je Praha město s kulturní nabídkou takříkajíc na každém rohu, určitě víte, ale možná vás překvapí, když v hale fakulty uslyšíte hrát některého studenta na piano Chopina… Takřka za rohem je momentálně nejpopulárnější Dejvické divadlo, na kolejích na Strahově funguje proslulý hudební klub 007 neboli Sedmička s nabídkou alternativní hudby, přímo v budově fakulty sídlí nakladatelství a vydavatelství Zlatý řez, v Betlémské kapli pořádá pravidelné koncerty Akademický orchestr ČVUT, výstavy se konají jak na fakultě, tak třeba naproti v Národní technické knihovně – možností je spousta, je na vás, co si vyberete!

Chcete u nás studovat?

Vše o přijímacím řízení na jednom místě.

Přijímací řízení

Podejte si přihlášku.

Vytvořit přihlášku

Za obsah této stránky zodpovídá: Ing. arch. Kateřina Rottová, Ph.D.