Zprávy

Fakulta architektury zve na komentované prohlídky a promítání

O víkendu 18. - 19. května 2019 proběhne festival Open House Praha, letos poprvé se do něj zapojí také naše fakulta. V době od 10 do 18 hodin se návštěvníci mohou těšit na komentované prohlídky a na promítání krátkých dokumentů o předních českých architektech.

Již popáté se v Praze uskuteční víkendový festival Open House Praha, během kterého se otevřou brány 80 běžně nepřístupných budov a prostorů. Zájemci si budou moci zdarma prohlédnout architektonicky cenné prostory historických paláců a reprezentativních vil, pokochat se moderními designovými kancelářskými prostory nebo si užít nezapomenutelné výhledy na město ze střech výškových budov. Cílem festivalu je přiblížit pražskou architekturu různých historických epoch a období co nejširší laické veřejnosti. Na realizaci akce se podílí přes 300 dobrovolníků.

K události se připojuje i Fakulta architektury ČVUT v Praze která se nachází v městské části Praha 6.

V minulých čtyřech letech se festivalu zúčastnilo 185 tisíc návštěvníků, kteří měli možnost podívat se do 195 budov a prostorů. Festival patří do mezinárodní sítě Open House Worldwide Family, která čítá již 46 měst na celém světě.

Naplánujte si procházku po vybraných otevřených budovách po celé Praze. Více informací a seznam všech zpřístupněných objektů v rámci festivalu Open House Praha 2019 najdete na festivalových webových stránkách.

V letošním festivalovém průvodci najdete také rozhovor s autorkou budovy fakulty, prof. Alenou Šrámkovou.

Za obsah této stránky zodpovídá: doc. Ing. arch. Jan Jakub Tesař, Ph.D.