Zprávy

Libové Libčice soutěží o Stavbu roku Středočeského kraje

Stožár s vyhlídkou, který postavili studenti ateliéru Haváček – Čeněk, soutěží o titul Stavba roku Středočeského kraje 2019. V hlasování veřejnosti mohou jejich „libovku“ s číslem 16 podpořit všichni, kteří projekt sledovali a fandili mu.

Hlasování probíhá na stránkách soutěže do neděle 10. listopadu 2019 do 12.00. Výsledky budou zveřejněny na slavnostním vyhlášení v pondělí 11. listopadu 2019. 

Libčický stožár soutěží jako jediná stavba navržená a realizovaná studenty architektury. V soutěži má těžkou konkurenci, mezi přihlášenými je například sportovní hala Dolní Břežany od Sporadical nebo nové bytovky Corso Pod Lipami v Řevnicích od Ehl & Koumar architekti.

Stožár s výhledem je design-build projekt ateliéru Hlaváček – Čeněk na Ústavu navrhování II FA ČVUT, kde výuka formou “navrhni a postav” umožňuje studentům stavbu nejen vymyslet a nakreslit, ale také vlastníma rukama realizovat.

Zadáním byl “iniciační bod” do Libčic na Vltavou, první stavební počin v území, které se má z momentálně zanedbaného místa změnit v budoucnu na rezidenční park. Projekt probíhal za podpory Skanska Reality a. s., ve spolupráci s Robert Bosch odbytová, Rothoblaas, VOŠ a SPŠ Volyně, Scholastika a městem Libčice nad Vltavou.

Stavbu roku Středočeského kraje vypisuje Středočeský kraj a je součástí soutěže Stavba roku, kterou od roku 1992 organizuje Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství (Nadace ABF). Do 6. ročníku se přihlásilo 20 staveb. Hodnotí je 7členná porota ve složení Ing. arch. Markéta Svobodová (KÚSK), předsedkyně poroty, Ing. arch. Pavel Weishaupt (Nadace ABF), Ing. Václav Mach (ČKAIT), Ing. Petr Nicek (SPS ČR), Ing. Ladislav Brett (ČSSI), Ing. Pavel Němec (HK SČ), doc. Ing. arch. Milan Rejchl, CSc. (OA).

Přímý odkaz na soutěžní stránku stožáru s vyhlídkou, s informacemi o stavbě včetně výkresové dokumentace.

Více informací o soutěži na stránce soutěže Stavba roku.

Web projektu Libové Libčice

Za obsah této stránky zodpovídá: doc. Ing. arch. Dalibor Hlaváček, Ph.D.