Ondřej Pokoj se stává stážistou ve studiu Heatherwick v Londýně

Architektonická soutěž Kaplicky Internship nadace Bakala Foundation vyhlásila vítěze. Stal se jím Ondřej Pokoj z Fakulta architektury ČVUT v Praze. Porotu zaujal Ondřejův návrh Transferia – přestupního uzlu pro Letiště Václava Havla Praha. Vítěz získal stáž v londýnském studiu Heatherwick.

Kaplicky Internship je program, který poskytuje nadcházejícím a čerstvým absolventům architektonických oborů z českých univerzit možnost strávit tři měsíce na placené stáži v jednom z prestižních londýnských studií. V minulých letech např. u Eva Jiricna Architects, Zaha Hadid Architects nebo Adjaye Associates. Mohou si tak vyzkoušet práci na významných projektech ve společnosti renomovaných architektů a získat cenné pracovní zkušenosti.

„Já i celý můj tým jsme nadšeni, že máme možnost přivítat v našem londýnském studiu letošního vítěze soutěže Kaplicky Internship a doufáme, že čas, který vítěz stráví v našem ateliéru, bude oboustranně obohacující a podnětný, řekl vedoucí studia Thomas Heatherwick.