Zprávy

Rektor ČVUT vyzval mimopražské studenty, aby ještě před nadcházejícím víkendem odcestovali domů

Rektor Vojtěch Petráček vyzval všechny studenty a zaměstnance ČVUT, aby omezili svůj pohyb po Praze, minimalizovali cesty městskou hromadnou dopravou a pracovali z domova. Mimopražským studentům důrazně doporučuje, aby odcestovali domů ještě před víkendem, protože v průběhu nejbližšího týdne se odhaduje, že počet onemocněných koronavirem v Praze naroste desetinásobně.

Vojtěch Petráček prosí všechny studenty i zaměstnance ČVUT, aby riziko nákazy koronavirem Covid-19 nepodceňovali. Podle odhadů naroste počet nemocných desetkrát, v pátek 13. 3. půjde o 100 případů, převážně v Praze, o týden později už o 1000 nemocných. "Vývoj onemocnění v jiných zemích ukazuje, že se tak stane ještě předtím, než zaberou nedávná regulační opatření", sdělil rektor.

Protože se obává možného přenosu nemoci z dosud "neviditelných případů", prosí mimopražské studenty, aby se nezdržovali na kolejích a odjeli domů mimo Prahu co nejdříve a ne až po víkendu. Doporučil rovněž minimalizovat provoz a cesty MHD, pracovat z domova a vyřešit si co nejdříve všechny záležitosti, které vyžadují přesuny a cesty.

 

 

Za obsah této stránky zodpovídá: doc. Ing. arch. Jan Jakub Tesař, Ph.D.