S ohledem na nové vládní opatření bude veškerá KONTAKTNÍ výuka na FA ČVUT, včetně ateliérů, dílen atp., od 12. do 25. 10. 2020 přerušena.

Rektor ČVUT vyzval mimopražské studenty, aby ještě před nadcházejícím víkendem odcestovali domů

Rektor Vojtěch Petráček vyzval všechny studenty a zaměstnance ČVUT, aby omezili svůj pohyb po Praze, minimalizovali cesty městskou hromadnou dopravou a pracovali z domova. Mimopražským studentům důrazně doporučuje, aby odcestovali domů ještě před víkendem, protože v průběhu nejbližšího týdne se odhaduje, že počet onemocněných koronavirem v Praze naroste desetinásobně.

Vojtěch Petráček prosí všechny studenty i zaměstnance ČVUT, aby riziko nákazy koronavirem Covid-19 nepodceňovali. Podle odhadů naroste počet nemocných desetkrát, v pátek 13. 3. půjde o 100 případů, převážně v Praze, o týden později už o 1000 nemocných. "Vývoj onemocnění v jiných zemích ukazuje, že se tak stane ještě předtím, než zaberou nedávná regulační opatření", sdělil rektor.

Protože se obává možného přenosu nemoci z dosud "neviditelných případů", prosí mimopražské studenty, aby se nezdržovali na kolejích a odjeli domů mimo Prahu co nejdříve a ne až po víkendu. Doporučil rovněž minimalizovat provoz a cesty MHD, pracovat z domova a vyřešit si co nejdříve všechny záležitosti, které vyžadují přesuny a cesty.