Zprávy

Kryštof Bouřil a Bianka Hudáková patří mezi TOP 50 v soutěži Model Young Package 2020

Bianka Hudáková a Kryštof Bouřil, studenti ateliéru základů designu Bébarová–Nezpěváková z Ústavu designu, se umístili mezi padesáti nejúspěšnějšími účastníky mezinárodní soutěže Model Young Package 2020.

Kryštof Bouřil získal zároveň 2. místo v kategorii Univerzita a designéři za návrh obalu Sipflip na sypké doplňky stravy s dávkovačem. Autora inspirovala jeho zkušenost s užíváním sypkého doplňku stravy. Svou práci konstruoval tak, aby obal sám co nejjednodušeji a nejpřesněji odměřil příslušnou dávku přípravku a nebylo potřeba použít externí odměrku, která často bývá vyrobená z plastu. Podle poroty má obal fantastickou konstrukci a povedené grafické zpracování.

Podrobnosti k projektu Kryštofa Bouřila najdete na naší výstavě ateliérových prací.

 

Bianka Hudáková ve svém projektu Houby z hloubi navrhla obal pro přírodní mycí mořskou houbu a zároveň také značku produktu. Mořské houby jsou primitivní živočichové, kteří žijí v moři v hloubce od 5 do 60 metrů. Jejich skelet se používá jako houba na mytí, odlíčení nebo na masáž během saunování. Ochranná krabička svým tvarem připomíná závěsnou konstrukci, v níž se houba na farmách pěstuje. Je ve spodní části otevřená, aby si zákazník viděl, co si kupuje a mohl si vybrat tu, která mu nejlépe vyhovuje. Díky šňůrce je možné produkt vystavit nebo jej zavěsit ve sprchovém koutu.

Podrobnosti o projektu Bianky Hudákové najdete na naší výstavě ateliérových prací.

Co je Model Young Package?

Model Young Package je mezinárodní soutěž v obalovém designu, kterou založil v roce 1996  jeden z největších evropských výrobců obalů – společnost Model Obaly a. s. Díky iniciativě této společnosti funguje soutěž dodnes. Za dvacet let své existence si vydobyla mezinárodní reputaci a specifické postavení mezi soutěžemi pro mladé designéry. Od roku 2009 je organizací soutěže pověřeno sdružení CZECHDESIGN. Soutěž je otevřena mladým kreativcům celého světa a každoročně se do ní hlásí stovky soutěžících.

O vítězích rozhodla porota složená z následujících odborníků oboru: Jan Činčera, předseda poroty, designér a zakladatel studia Činčera, Kateřina Švarcová, Head of Marketing Model Obaly, a.s., Peter Olah, designér Škoda auto, Pavel Fuksa, grafický designér.

Všech TOP 50 najdete na webu soutěže.

Online vyhlášení vítězů najdete zde.
 

Za obsah této stránky zodpovídá: doc. Ing. arch. Jan Jakub Tesař, Ph.D.