Kryštof Bouřil a Bianka Hudáková patří mezi TOP 50 v soutěži Model Young Package 2020

Bianka Hudáková a Kryštof Bouřil, studenti ateliéru základů designu Bébarová–Nezpěváková z Ústavu designu, se umístili mezi padesáti nejúspěšnějšími účastníky mezinárodní soutěže Model Young Package 2020.

Kryštof Bouřil získal zároveň 2. místo v kategorii Univerzita a designéři za návrh obalu Sipflip na sypké doplňky stravy s dávkovačem. Autora inspirovala jeho zkušenost s užíváním sypkého doplňku stravy. Svou práci konstruoval tak, aby obal sám co nejjednodušeji a nejpřesněji odměřil příslušnou dávku přípravku a nebylo potřeba použít externí odměrku, která často bývá vyrobená z plastu. Podle poroty má obal fantastickou konstrukci a povedené grafické zpracování.

Podrobnosti k projektu Kryštofa Bouřila najdete na naší výstavě ateliérových prací.

Bianka Hudáková ve svém projektu Houby z hloubi navrhla obal pro přírodní mycí mořskou houbu a zároveň také značku produktu. Mořské houby jsou primitivní živočichové, kteří žijí v moři v hloubce od 5 do 60 metrů. Jejich skelet se používá jako houba na mytí, odlíčení nebo na masáž během saunování. Ochranná krabička svým tvarem připomíná závěsnou konstrukci, v níž se houba na farmách pěstuje. Je ve spodní části otevřená, aby si zákazník viděl, co si kupuje a mohl si vybrat tu, která mu nejlépe vyhovuje. Díky šňůrce je možné produkt vystavit nebo jej zavěsit ve sprchovém koutu.

Podrobnosti o projektu Bianky Hudákové najdete na naší výstavě ateliérových prací.

Co je Model Young Package?

Model Young Package je mezinárodní soutěž v obalovém designu, kterou založil v roce 1996  jeden z největších evropských výrobců obalů – společnost Model Obaly a. s. Díky iniciativě této společnosti funguje soutěž dodnes. Za dvacet let své existence si vydobyla mezinárodní reputaci a specifické postavení mezi soutěžemi pro mladé designéry. Od roku 2009 je organizací soutěže pověřeno sdružení CZECHDESIGN. Soutěž je otevřena mladým kreativcům celého světa a každoročně se do ní hlásí stovky soutěžících.

Všech TOP 50 najdete na webu soutěže.