S ohledem na nové vládní opatření bude veškerá KONTAKTNÍ výuka na FA ČVUT, včetně ateliérů, dílen atp., od 12. do 25. 10. 2020 přerušena.

Fakulta architektury znovu bodovala, tentokrát při Cenách Young Architect Award

Nejlepší práce jubilejního 10. ročníku soutěže studentů a architektů do 33 let byly 11. září oceněny v Centru architektury a městského plánování CAMP. Z celkem 49 přihlášených studií na téma Architektonické dílo, které iniciuje společenský život a rozvoj místa, poslala porota do finále 12 prací, pět z nich z Fakulty architektury. Na závěr večera vyhlásila porota Architekta roku 2018, jímž se stal "náš" Petr Hájek.

Soutěž mladých talentů Young Architect Award přispívá k výchově mladých architektů a snaží se je vést k přemýšlení o profesi architekta v širších souvislostech. Umožňuje studentům a začínajícím architektům do 33 let ukázat své nadání. Přiblížuje architekturu široké veřejnosti a v neposlední řadě podporuje veřejnou diskusi o architektuře.

Odborná porota hodnotila práce dle výběru tématu, kvality architektonického/urbanistického řešení, přínosu pro společenský život a rozvoj místa a originality práce. Celkovým vítězem se stal Dušan Štefanič, který bude mít možnost navrhnout vlastní objekt pro obec Prachovice. Tento objekt – lavička, lampa, socha nebo cokoli jiného – by měl být vyroben z betonu či betonových směsí a stát se užitečným a estetickým doplněním veřejného prostranství obce.

Následující ceny udělila porota studentům Fakulty architektury ČVUT:

Cenu architekta Josefa Hlávky Martinu Petříkovi za projekt Studentský dům Slovan. Odvážně a neotřele zvolené místo, náplň i architektonická forma. Dům jako iniciátor reálných změn v turisticky i dopravně zdevastované centrální části města. Zahušťování a oživování centra Prahy díky zrekonstruování parkovacího domu a náplň studentského domu je příkladná a inspirující a to včetně kultivace přilehlých ploch.

Cenu rektora ČVUT za školní práci Jiřímu Neuvirtovi a projekt Františkovy Lázně - lázeňské náměstí, jenž oživuje a kultivuje veřejné prostory a vybízí ke společenskému životu uprostřed stávajících i doplněných staveb, v kolonádách, mezi domy a mezi stromy, venku.

Cenu časopisu Moderní obec pro Karolínu Koubovou za projekt Cesty města - Tábor, který ukazuje promyšlenou kultivaci veřejných prostor a podporuje pěší dopravu a cyklistiku.

Cenu veřejnosti získala Kristýna Blažíčková za Dům na konci cesty.