Práce ateliérů ZAN
MONOGRAM

Anotace
Tato práce se zaměřuje na vytvoření monogramu pomocí různých materiálů a technologií – konkrétně drátu, dřeva, plastu a kovu. Cílem bylo nejen navrhnout a realizovat originální monogram, ale také si osvojit různé řemeslné a technické postupy zpracování materiálů.
U drátu byla použita technika pájení pro pevné spojení jednotlivých částí. Při práci se dřevem byla využita pásová pila a ruční nástroje pro přesné tvarování. Plastový monogram byl vytvořen pomocí vakuového lisu a sádrové formy, která byla předem připravena. Kovový monogram vznikl ručním vyřezáním z plechu a následným ohýbáním.
Výsledkem je série monogramů, které se liší nejen materiálem, ale i charakterem a estetikou, přičemž každý z nich reflektuje specifika daného materiálu a techniky zpracování.