S ohledem na aktuální nařízení vlády v nouzovém stavu je veškerá KONTAKTNÍ výuka na FA ČVUT přerušena až do 1. 11. 2020.

Ateliéry

ZAN Balejová - Mrázová

Rádi provádíme kresebné rozcvičky doprovázené četbou nebo muzikou. Pořádáme ateliérové Pecha Kucha light. Jezdíme na exkurze. Zveme externí kritiky. Preferujeme ruční práci. Básně jsou vítány. Neradi poučujeme, rádi diskutujeme.

ZAN chápeme jako dočasný domov prváka na naší fakultě. Začíná tu zkoušet „dělat architekturu“: nápady převádět v návrhy, pochybovat, tvořit, obhajovat, přijímat kritiku. Nahoru – dolů, jak už to v profesi bývá. ZAN je místo, které sdílí s kolegy a učí se na ně spoléhat. Místo, kde se cení všetečné otázky a chyby, jež nás posunou dál. Místo, kde je vítána legrace a udržováno soustředění. ZAN je jen první krok na cestě, která nemá konce. Učíme, že i tak to má smysl.

Čára

U čáry nezapomínejme
na máry
ani na fuk.

Originalita

Nechtějme být originální.
Úplně stačí, když budeme dělat to,
co za nás nikdo jiný neudělá.

Vladimír Kokolia

 

Čím se budeme v zimním semestru 2020 zabývat? Tentokrát se bude jednat o VČELÍN. Zajímá nás práce s měřítkem včely/včelaře, hledání typologie těchto staveb, možnosti umístění. Včelín a Úl. A městské včelaření: Jak by mohl vypadat úl na střeše Nové scény, FA, Mánesa, Národního divadla, Drnu nebo DOXu? Vstupujeme opět do neznámých vod a těšíme se na plavbu.
Kniha Ilustrované včelařství - Yves Gustin

Za obsah této stránky zodpovídá: prof. Ing. arch. Irena Šestáková