Ateliéry

ZAN Balejová - Mrázová

Distanční výuka, zima 20/21: chybí nám ateliér, ruch a kvas školy, kavárna, kolej a vše co zde mezi lidmi probíhá: diskuse, učení se, legrace, podpora, výzvy, inspirace. Objevujeme možnosti online výuky a hledáme cesty jak tvořit komunitu na dálku.

Za normálních podmínek studia... rádi provádíme kresebné rozcvičky doprovázené četbou nebo muzikou. Pořádáme ateliérové Pecha Kucha light. Jezdíme na exkurze. Zveme externí kritiky. Preferujeme ruční práci. Básně jsou vítány. Neradi poučujeme, rádi diskutujeme.

Navzdory online izolaci a za pomoci všech digitálních i lidských prostředků:

ZAN chápeme jako dočasný domov prváka na naší fakultě. Začíná tu zkoušet „dělat architekturu“: nápady převádět v návrhy, pochybovat, tvořit, obhajovat, přijímat kritiku. Nahoru – dolů, jak už to v profesi bývá. ZAN je místo, které sdílí s kolegy a učí se na ně spoléhat. Místo, kde se cení všetečné otázky a chyby, jež nás posunou dál. Místo, kde je vítána legrace a udržováno soustředění. ZAN je jen první krok na cestě, která nemá konce. Učíme, že i tak to má smysl.

Čára

U čáry nezapomínejme
na máry
ani na fuk.

Originalita

Nechtějme být originální.
Úplně stačí, když budeme dělat to,
co za nás nikdo jiný neudělá.

Vladimír Kokolia

Úl pro Vodárenskou věž v Michli - Prokop Sodomka