Ateliéry

ZAN Balejová - Mrázová

Rádi provádíme kresebné rozcvičky doprovázené četbou nebo muzikou. Pořádáme ateliérové Pecha Kucha light. Jezdíme na exkurze. Zveme externí kritiky. Preferujeme ruční práci. Básně jsou vítány. Neradi poučujeme, rádi diskutujeme.

ZAN chápeme jako dočasný domov prváka na naší fakultě. Začíná tu zkoušet „dělat architekturu“: nápady převádět v návrhy, pochybovat, tvořit, obhajovat, přijímat kritiku. Nahoru – dolů, jak už to v profesi bývá. ZAN je místo, které sdílí s kolegy a učí se na ně spoléhat. Místo, kde se cení všetečné otázky a chyby, jež nás posunou dál. Místo, kde je vítána legrace a udržováno soustředění. ZAN je jen první krok na cestě, která nemá konce. Učíme, že i tak to má smysl.

Čára

U čáry nezapomínejme
na máry
ani na fuk.

Originalita

Nechtějme být originální.
Úplně stačí, když budeme dělat to,
co za nás nikdo jiný neudělá.

Vladimír Kokolia

V druhém semestru budeme navrhovat DŮM PRO HERCE. Naši studenti si vyzkouší navrhnout dům pro opravdového klienta. Jejich úkolem bude získat od něj, co nejpřesnější zadání, dohodnout si plán schůzek a ten dodržovat a především naplnit jeho představu o vysněném domě. Na tuto hru přistoupili známé herečky a herci: Simona Babčáková, Lenka Zbranková, Jaromír Dulava, Klára Melíšková, Veronika Kubařová, Michal Novotný, Lukáš Příkazský, Anna Fialová a Juraj Kukura. Neskutečné!
Lenka Zbranková
Anička Fialová