Zprávy

Fakulta se zapojí do workshopu pro nadané žáky a jejich učitele ze ZUŠ

Fakulta architektury se již podruhé zapojuje do unikátního projektu mentoringu uměleckého vzdělávání MenART, v rámci něhož se žáci a učitelé ze základních uměleckých škol setkávají s předními osobnostmi různých oborů české umělecké scény. 15. února a 25. dubna proběhne workshop se sochařem Michalem Gabrielem, odborníky z Ústavu modelového projektování MOLAB FA ČVUT a dalšími vyučujícími z fakulty.
prof. Michal Gabriel jako mentor projektu uměleckého vzdělávání MenART | © Fond Magdaleny Kožené

Skupina 24 pedagogů a žáků bude zkoumat možnosti využití moderních technologií v umělecké praxi.

"Není potřeba se bát nových technologií, ale klidně je přijmout jako jeden z dalších sochařských nástrojů, zkoumat je a přemýšlet, v čem nám mohou pomoct," říku Michal Gabriel, jeden z nejvýraznějších současných českých sochařů.

Z tohoto pohledu je propojení projektu s Fakultou architektury ČVUT oboustranně velmi přínosné. Účastníci projektu mohou využít skvělého technického zázemí fakulty odborné pomoci při realizaci modelů svých návrhů. A fakulta může napřímo oslovit nejen nadané žáky a studenty základních uměleckých škol, ale především pedagogy, kteří se věnují jejich přípravě. Naplňuje se tak jeden ze záměrů programu – propojit školství na různých úrovních.

Cílem Nadačního fondu Magdaleny Kožené je podpořit a zviditelnit význam uměleckého vzdělávání. Stipendijní program MenART míří do základních uměleckých škol s cílem podpořit vyhledávání, rozvoj a podporu mladých talentů a podpořit a inspirovat pedagogy, kteří se jejich výuce věnují. Nedávno Fond Magdaleny Kožené vyhlásil 3. ročník Stipendijní akademie, do kterého se mohou zájemci hlásit do 31. 3. 2020.

 

prof. Michal Gabriel jako mentor projektu uměleckého vzdělávání MenART | © Nadace Magdaleny Kožené
Návštěva v ateliéru prof. Michala Gabriela v rámci projektu MenART  | © Nadace Magdaleny Kožené

Za obsah této stránky zodpovídá: doc. Ing. arch. Jan Jakub Tesař, Ph.D.