S ohledem na aktuální nařízení vlády v nouzovém stavu je veškerá KONTAKTNÍ výuka na FA ČVUT přerušena až do 1. 11. 2020.

Jan Kulhánek získal zvláštní uznání poroty v soutěži Czech Design Award

Návrh karafy našeho čerstvého absolventa Jana Kulhánka ocenila porota letošního ročníku Czech Design Award zvláštním uznáním. Jeho zpracování vychází z tradiční české sklářské tvorby s moderním přístupem, kterému nechybí i hravost. Tvorba Kulhánka přitom porotu zaujala i nad rámec přehlídky Czech Design Week, konkrétně jeho diplomová práce, jež je aktuálně vystavena na fakultě, věnující se návrhu převozní lodi pro Prahu.

Soutěže designerů a tvůrců se v letošním roce zúčastnilo více než 70 vystavovatelů převážně z České republiky. Ceny se předávaly 13. září 2020 během přehlídku designu Czech Design Week 2020. Podle ředitele festivalu Lukáše Pipka byl i přes citelná omezení výběr vystavujících vysoce kvalitní, porota tak oproti minulým ročníkům měla mnohem těžší rozhodování v tom, kdo si ceny Czech Design Award odnese. Soutěž Czech Design Award vznikla s cílem ocenit a podpořit vycházející talenty a studenty designové či umělecké tvorby, ale také etablované umělce, designéry nebo začínající studia, značky či start-up projekty.

Další ocenění:

• Objev roku - Heda Antošová – funkční vázy Brocoli Vases