Zprávy

Navštivte expozici Fakulty architektury ČVUT na VědaFestu

VědaFest (dříve Festival vědy na Kulaťáku) se bude konat ve středu 8. září 2021 od 8.30 do 18.30 hodin na travnaté ploše Vítězného náměstí. Je určen žákům a studentům základních a středních škol, ale také široké veřejnosti. Naše fakulta se na něm představí interaktivní expozicí Historická města a jejich proměna, v níž návštěvníkům zábavnou formou ukáže, jak se v minulosti vytyčovalo území nebo jak lze v historických mapách odhalit stopy původního osídlení, zaniklé ulice, cesty a vodní toky. Přijďte a společně s námi objevujte architektonické záměry a plány našich předků!

VědaFest je společný projekt ČVUT v Praze, VŠCHT Praha a Domu dětí a mládeže hl. m. Prahy. Snaží se představovat vědu a techniku populárním způsobem. Chybět nebudou ukázky vědy a techniky s nevšedními pokusy a experimenty, které si zájemci mohou sami vyzkoušet. Vstup na veškerý program je zdarma.

V Tech zóně ČVUT v Praze se bude prezentovat většina jeho fakult a Masarykův ústav vyšších studií se svými zajímavými exponáty, vědeckými projekty, názornými demonstracemi a ukázkami moderní techniky a rozvíjejících se technologií.

VědaFest existuje také v online verzi, kterou je možné sledovat od 8. září do 31. října.

Více informací o akci najdete zde.

 

Za obsah této stránky zodpovídá: doc. Ing. arch. Jan Jakub Tesař, Ph.D.