Šatna je do odvolání v provozu každý všední den 7–13 h.

Zprávy

Vychází nová publikace shrnující přednášky cyklu Design Experiences

Ústav designu FA ČVUT vydává novou publikaci Design Experiences. Vol. 1., která je doplňkovým studijním materiálem k šesti realizovaným přednáškám jarního a podzimního cyklu Design Experiences. Čtenář v ní najde shrnutí přednášek, analýzy prezentovaných témat a otázky či podněty, které vybízejí k zamyšlení nad vlastní praxí. Nechybí ani seznam doporučené literatury.

Design Experiences – cyklus online přednášek pořádaný Ústavem designu na Fakultě architektury probíhal od května do října 2021. V rámci tohoto cyklu se představilo 6 designérů a výzkumníků, jejichž praxe ukazuje různé aspekty současného designu. Jedním z hlavních zkoumaných aspektů byl proces navrhování. Jaké místo zaujímá výzkum (uživatelský výzkum a výzkum v designu) v procesu navrhování? Jak do aktu navrhování více začlenit sociální a klimatické aspekty? Jak technologie – od DIY po AI – ovlivňují proces navrhování a roli designéra?

Mezi hosty, kteří se s námi velkoryse podělili o své zkušenosti, byla Dominika Potužaková (CZ), Petr Kosnar (CZ), Michaela Štetiarová (SK), Robert Phillips (UK), Anthony Masure (FR/CH) Ania Rosinke a Maciej Chmara (studio Chmara.Rosinke, PL/DE). Jejich přednášky je stále možné zhlédnout.

Za obsah této stránky zodpovídá: prof. ak. soch. Marian Karel