S ohledem na nové vládní opatření bude veškerá KONTAKTNÍ výuka na FA ČVUT, včetně ateliérů, dílen atp., od 12. do 25. 10. 2020 přerušena.

Cenu Architekt roku 2018 získal profesor Petr Hájek

Dne 11. září byl za mimořádný přínos architektuře v posledních pěti letech odměněn cenou Architekt roku 2018 prof. Ing. Mgr. akad. arch. Petr Hájek z Fakulty architektury ČVUT v Praze. Vyhlášení výsledků se konalo v Centru architektury a městského plánování v Praze. Cena se předává v rámci stavebního veletrhu For Arch a má tak zdůraznit úzkou profesní spojitost mezi stavebníkem a architektem.
Petr Hájek (foto: Jiří Ryszawy)

K známým pracím prof. Petra Hájka patří například rekonstrukce Arcidiecézního muzea v Olomouci (HŠH), úpravy Jiřského náměstí na Pražském hradě (HŠH), revitalizace Zámeckého návrší v Litomyšli: Jízdárna, Kočárovna, Stan, Konírna, Stáj, zámecký park (HŠH), vzdělávací centrum Krkonošského národního parku KCEV , obnova teras Paláce Lucerna , rekonstrukce Vodárenské věže  Praze 7  nebo z nedávné doby rozšíření centra umění DOX+. V roce 2012 získal za projekt s názvem /anastomosis/ Cenu rektora ČVUT III. stupně za aplikaci výzkumu v praxi. Podle poroty je prof. Petr Hájek výrazný architekt střední generace i vlivný pedagog. Jeho realizace představují výjimečné počiny na poli architektury s přesahy i do jiných oborů. Na Hájkově tvorbě porotci ocenili, že reaguje na kontext, zároveň je svébytná a experimentální.

Petr Hájek se narodil se v roce 1970 v Karlových Varech. Absolvoval studium na Fakultě architektury na ČVUT a Školu architektury na Akademii výtvarných umění. V roce 1998 založil společně s Tomášem Hradečným a Janem Šépkou architektonickou kancelář HŠH architekti nyní HXH (www.hsharchitekti.cz) a v roce 2009 vlastní architektonickou kancelář Petr Hájek ARCHITEKTI (www.hajekarchitekti.cz).