Pátek 11. 10.
9.00-13.15 Když duše bije na poplach
- workshop
- Klára Neumannová, Dominika Drahovzalová, Krizí s vizí
- pouze pro vyučující a zaměstnankyně studijního a zahraničního oddělení a oddělení pro vědu, výzkum a uměleckou činnost
- místnost 646
- registrace zde
11.30-12.30 Cvičení na zdravá záda
- Markéta Kašparová, ÚTVS
- respirium v 6. patře
- bez registrace a pro všechny
13.30 Jak efektivně pracovat se zpětnou vazbou
- workshop
- Barbora Káchová
- místnost 646
- pouze pro zaregistrované studující
- registrace zde
První psychická pomoc aneb když duše bije a poplach – Klára Neumannová, Dominika Drahovzalová
Snadno vás zaskočí akutní emoční projevů studentů/tek jako je pláč, vztek anebo úzkost? Nejste si jisti, jak studentům/kám správně pomoci a přitom neuškodit? Připravíme vás na to, jak takové krizové projevy zvládnout u druhých a zároveň opečovat sebe sám/a. Seminář bude rozdělen na dvě časti: 1. první psychická pomoci druhým, 2. sebepéče aneb jak se z toho nezbláznit.
V první části workshop vysvětlí, co krizi v životě studentů/tek spouští a jak ji zažívají v rovině chování, myšlení a emocí. Osvětlí nejen rizika psychické krize ale také příležitost, kterou toto narušení psychické rovnováhy přináší. Pozornost bude věnována také vyrovnávacím mechanismům studentů, ať už vědomým či nevědomým a rozpoznání, kdy je postižený schopen zvládnout krizi sám, a kdy je třeba odborná pomoc.
Druhá část workshopu se zaměří na tzv. selfcare tedy postupy práce se sebou tak, aby nás emoční projev druhé v tu chvíli nepřekvapil a byli jsme schopni reagovat pohotově a zároveň se nechávali takovýmito stavy zahltit. Tato část bude proložena praktickými nácviky práce se sebou. Tématem budou také hranice při práci se studenty/kami v krizi a jejich zdravé nastavení.
Workshop bude proložen kazuistickými příběhy a nácvikem v rámci modelových situací. Součástí workshopu budou také odkazy na následné služby a vysvětlení celého systému pomoci člověku v krizi. Dále také ikonografika "Co dělat, když je někomu špatně na duši".
Jak efektivně pracovat se zpětnou vazbou – Barbora Káchová
Tento workshop se zaměřuje na rozvoj klíčových dovedností studujících v oblasti přijímání a efektivního využívání zpětné vazby. Účastníci a účastnice získají hlubší porozumění rozdílům mezi konstruktivní a nekonstruktivní zpětnou vazbou a naučí se, jak s oběma typy zpětné vazby zacházet. Studující prozkoumají své osobní zkušenosti se zpětnou vazbou prostřednictvím praktických cvičení a skupinových diskuzí, a budou mít možnost sdílet vlastní pohledy a získat nové perspektivy od svých kolegů.
Workshop je ideální pro studující, kteří chtějí posílit své schopnosti v oblasti osobního a profesního rozvoje, a kteří si uvědomují, že zpětná vazba je klíčovým nástrojem pro neustálé zlepšování a růst. Díky tomuto workshopu budou účastníci a účastnice lépe připraveni čelit výzvám v akademickém prostředí i v budoucí profesní kariéře, a to prostřednictvím konstruktivního přístupu ke zpětné vazbě.