Přihlášky do voleb do AS ČVUT odevzdali Václav Holuša a Šárka Malošíková. Představení jejich volebních programů můžete sledovat online na YouTube FA. Volby probíhají 27. a 28. 11. 2024 elektronicky na adrese volby.cvut.cz.
Představujeme kandidáta a kandidátku do AS ČVUT
14/11/2024
Představení volebních programů můžete sledovat osobně v posluchárně 111 Krejcar a online na YouTube FA. Volby probíhají 27. a 28. 11. 2024 elektronicky na adrese volby.cvut.cz. Obsazuje se jedno místo ve studentské komoře AS ČVUT.
Jsem student krajinář, bývalý náčelník Spolku posluchačů architektury a stávající senátor v AS ČVUT.
Na FA nejsem nováčkem, znám problémy a specifika naší fakulty i jednotlivých oborů a věřím, že naše zájmy dokážu v celouniverzitním prostředí dobře hájit.
Během svého náčelnictví i posledních dvou let v senátu jsem se naučil sebevědomě a konstruktivně diskutovat s kýmkoliv, nebát se prosazovat to, co je správné.
Bydlím na koleji, navštěvuji menzy. Jejich nedostatky sám prožívám a nejsou mi lhostejné. Dokážu se ozvat, problémy s odpovědnými osobami řešit.
- Chci svědomitě vykonávat činnost univerzitního senátora v souladu s vysokoškolským zákonem, dohlížet na činnost rektorátu.
- Vybrat nového rektora či rektorku v souladu se zájmy fakulty architektury, s ohledem na akutní potřebu vize rozvoje naší univerzity.
- Zvolit do vedení ČVUT člověka, pro kterého priorita bude udržitelný rozvoj naší univerzity a studentské potřeby pro něj nebudou druhořadé.
- Napomáhat hledat řešení problematického stavu kolejí i menz, být konstruktivní ale silnou opozicí Správy účelových zařízení.
- Dbát na architektonickou kvalitu investic univerzity, hájit zájmy oborů vyučovaných na naší fakultě.
- Využívat senát jako platformu pro prosazování potřeb studujících. Kvalitní univerzita má být inkluzivní a vycházet vstříc potřebám i sebemenších skupin.
Jsem doktorandkou na Ústavu navrhování II, kde se věnuji výuce design-build projektů (dříve jako vyučující, v posledních letech jako koordinátorka a výzkumnice). V roce 2019 jsem odjela na rok studovat tuto formu výuky ateliéru do Spojených států a přivezla si i mnoho cenných poznatků o výuce architektury obecně. Poslední tři roky jsem kromě péče o malou dceru pracovala na výzkumném projektu Ženy v architektuře pod hlavičkou UMPRUM a Národní galerie v Praze.
Od jara tohoto roku jsem zpět na Fakultě architektury jako koordinátorka studijního programu A+U a podílím se na revizí stávajícího studijního plánu, která je první fází příprav na vytvoření nového studijního plánu. Jsem také členkou fakultní Komise pro rovné příležitosti, která například přispěla k zavedení institutu ombudsmana*ky. Před odjezdem do zahraničí jsem působila ve studentské komoře fakultního senátu.
V Akademickém senátu ČVUT bych se kromě zastupování zájmů Fakulty architektury
ráda věnovala především těmto tématům:
- Celouniverzitní podpora pedagogických kompetencí a kvality výuky
- Zvyšování kvality doktorského studia, zejména skrze podporu rozvoje kompetencí školitelů*ek a standard výkonu jejich funkce
- Zajištění rovných příležitostí a podpora duševního zdraví
- Převádění Strategie udržitelného rozvoje ČVUT do hmatatelných výsledků