S ohledem na aktuální nařízení vlády v nouzovém stavu je veškerá KONTAKTNÍ výuka na FA ČVUT přerušena až do 1. 11. 2020.

Lidé

Ing. arch. Veronika Šindlerová, Ph.D.

Veronika Šindlerová je etablovaná česká urbanistka, specialistka na územní, dopravní, krajinné a regionální plánování. Spolupracuje s desítkami měst a obcí a s několika kraji na plánování rozvoje jejich území. Je autorkou desítek územních plánů měst a obcí (např. Pardubice, Rakovník, Starý Plzenec, Zdice, Lovosice, Hýskov, Bezno, Drahelčice ad.), několika aktualizací zásad územního rozvoje (Kraj Vysočina, Královéhradecký kraj) a celé řady územních studií (např. Koncepce rozvoje cestovního ruchu Jizerské hory) a dopravních koncepcí měst (např. Dvůr Králové nad Labem, Havlíčkův Brod, Šternberk, Brandýs nad Labem-Stará Boleslav) i celých regionů (Podkrkonoší, Broumovsko). Dlouhodobě spolupracuje na směřování rozvoje Mladé Boleslavi. Je autorkou rozsáhlé a komplexní Územní studie krajiny správního obvodu ORP Černošice, která řeší mimo jiné adaptaci krajiny Prahy-západ a jejího hydrologického režimu na sucho a další extrémní hydrologické jevy.

Ve své každodenní plánovací praxi se specializuje na řešení závažných plánovacích témat. V roce 2017 například pomáhala řešit územní důsledky rychlého a překotného rozvoje průmyslové zóny Škoda Auto v Kvasinách na Rychnovsku. Své zkušenosti pak zúročila ve zpracování celostátní metodiky Vyhodnocení územních nároků průmyslových zón. Obcím v zázemí hlavního města Prahy pomáhá zvládat negativní územní důsledky suburbanizace. Na Broumovsku momentálně řeší usměrnění extrémní turistické návštěvnosti Adršpašsko-teplických skal.

Veronika Šindlerová je absolventkou oboru architektura a urbanismus na Fakultě architektury ČVUT v Praze a na Bauhaus-Universität Weimar ve Spolkové republice Německo. Na Fakultě architektury ČVUT získala v roce 2014 doktorát v oboru urbanismus a územní plánování.

Od roku 2008 působila na Fakultě architektury ČVUT jako odborná asistentka v Urban Planning Studiu profesora Karla Maiera, v roce 2020 se stala sama vedoucí tohoto ateliéru, jediného na FA ČVUT, který je specializovaný na výuku prostorového plánování. Od roku 2016 přednáší teorii a plánování dopravních systémů. Prostorové plánování vyučuje od roku 2016 také na Fakultě životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze.

Veronika Šindlerová je městskou architektkou města Bílina.

Za obsah této stránky zodpovídá: Ing. arch. Jan Jakub Tesař, Ph.D.