V úterý 11. 8. 2020 bude budova fakulty z technických důvodů uzavřena.

Cena Stanislava Hanzla pro Šárku Malošíkovou

Šárka Malošíková získala Cenu Stanislava Hanzla pro nejlepší studenty ČVUT. Ocenění se předávala 27. listopadu při příležitosti slavnostního koncertu Inženýrské Akademie v Betlémské kapli.

Šárka Malošíková je absolventkou Fakulty architektury ČVUT v Praze (2012), v rámci programu Erasmus studovala na École Nationale Supérieure d’Architecture de Paris-Belleville (2008), studijní stáže absolvovala v architektonických kancelářích Renzo Piano Building Workshop v Janově (2010–2011) a Heide & von Beckerath v Berlíně (2012). Na FA ČVUT studuje od roku 2016 na Ústavu navrhování II doktorský program pod vedením Dalibora Hlaváčka, působila jako odborná asistentka v ateliéru MáMA (2013 – 2018) a v ateliéru prvního ročníku ZAN Rottová.

Ve své vědecké činnosti se Šárka zaměřuje se na design-build projekty v architektonickém vzdělávání. Výuku formou “navrhni a postav”, která umožňuje studentům stavbu vymyslet, nakreslit i realizovat, zkoumá v tomto akademickém roce na Coloradské univerzitě v Denveru, kde je díky Fulbrightovu stipendiu. Zkušenosti z pobytu v USA příležitostně publikuje na svém blogu.

Nadační fond Stanislava Hanzla byl založen v roce 1997 na počest prvního rektora ČVUT po listopadu 1989 s cílem podporovat úspěšné studenty fakult a vysokoškolských ústavů ČVUT v Praze. V letošním roce dále získali ocenění studenti Bc. Pavla Fialová z Fakulty stavební, Bc. Tomáš Opička z Fakulty strojní, Ing. Václav Navrátil z Fakulty elektrotechnické, Ing. Tereza Kurimaiová z Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské, Ing. Tomáš Fíla z Fakulty dopravní, Ing. Ondřej Klempíř z Fakulty biomedicínského inženýrství, Bc. Ondřej Podsztavek z Fakulty informačních technologií a David Pavelka z Masarykova ústavu vyšších studií.

Za obsah této stránky zodpovídá: doc. Ing. arch. Dalibor Hlaváček, Ph.D.