S ohledem na nové vládní opatření bude veškerá KONTAKTNÍ výuka na FA ČVUT, včetně ateliérů, dílen atp., od 12. do 25. 10. 2020 přerušena.

Zprávy

Cena Stanislava Hanzla pro Šárku Malošíkovou

Šárka Malošíková získala Cenu Stanislava Hanzla pro nejlepší studenty ČVUT. Ocenění se předávala 27. listopadu při příležitosti slavnostního koncertu Inženýrské Akademie v Betlémské kapli.

Šárka Malošíková je absolventkou Fakulty architektury ČVUT v Praze (2012), v rámci programu Erasmus studovala na École Nationale Supérieure d’Architecture de Paris-Belleville (2008), studijní stáže absolvovala v architektonických kancelářích Renzo Piano Building Workshop v Janově (2010–2011) a Heide & von Beckerath v Berlíně (2012). Na FA ČVUT studuje od roku 2016 na Ústavu navrhování II doktorský program pod vedením Dalibora Hlaváčka, působila jako odborná asistentka v ateliéru MáMA (2013 – 2018) a v ateliéru prvního ročníku ZAN Rottová.

Ve své vědecké činnosti se Šárka zaměřuje se na design-build projekty v architektonickém vzdělávání. Výuku formou “navrhni a postav”, která umožňuje studentům stavbu vymyslet, nakreslit i realizovat, zkoumá v tomto akademickém roce na Coloradské univerzitě v Denveru, kde je díky Fulbrightovu stipendiu. Zkušenosti z pobytu v USA příležitostně publikuje na svém blogu.

Nadační fond Stanislava Hanzla byl založen v roce 1997 na počest prvního rektora ČVUT po listopadu 1989 s cílem podporovat úspěšné studenty fakult a vysokoškolských ústavů ČVUT v Praze. V letošním roce dále získali ocenění studenti Bc. Pavla Fialová z Fakulty stavební, Bc. Tomáš Opička z Fakulty strojní, Ing. Václav Navrátil z Fakulty elektrotechnické, Ing. Tereza Kurimaiová z Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské, Ing. Tomáš Fíla z Fakulty dopravní, Ing. Ondřej Klempíř z Fakulty biomedicínského inženýrství, Bc. Ondřej Podsztavek z Fakulty informačních technologií a David Pavelka z Masarykova ústavu vyšších studií.

 

Za obsah této stránky zodpovídá: doc. Ing. arch. Dalibor Hlaváček, Ph.D.