S ohledem na nové vládní opatření bude veškerá KONTAKTNÍ výuka na FA ČVUT, včetně ateliérů, dílen atp., od 12. do 25. 10. 2020 přerušena.

Zprávy

Olověný Dušan zve na vyhlášení výsledků

Vyhlášení vítězů 26. ročníku Olověného Dušana, kultovní soutěže studentského Spolku posluchačů architektury při FA ČVUT, proběhne ve čtvrtek 21. března od 20 hodin v hlavním sále Centra architektury a městského plánování CAMP.
Olověný Dušan | © Jiří Ryszawy

Sošku Olověného Dušana každoročně uděluje nezávislá porota složená z předních českých architektů, designérů a osobností. Nominované a vítězné projekty a ateliéry budou představeny ve dvou oborech – Architektura a urbanismus a Design.

 

Porota v oboru Architektura a urbanismus

  • Monika Cihlářová z Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy
  • architekt Jan Veisser z ateliéru ORA
  • Lukáš Kordík z GutGut
  • Štěpánka Šmídová, krajinářská architektka
  • Richard Sidej ze studia Znameniiii (jako předseda poroty)

 

Porota v oboru Design

  • Jana Potiron, která vyučuje na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara
  • Jan Čapek, autor designu pivního kozlovského půlitru
  • Petr Hák, který se zaměřuje na interiérový a produktový design

 

Olověný Fuchs f kleci

Součástí letošního Olověného Dušana bude také společná výstava tří studentských soutěží z tří různých fakult architektury s názvem Olověný Fuchs f Kleci , která bude probíhat 22. 3. – 18. 4. také v C.A.M.P. Jde o propojení soutěží Olověný Dušan (FA ČVUT), Cena Bohuslava Fuchse (FA VUT) a Ještěd f kleci (FUA TUL), jehož cílem je představit, sdílet a porovnávat poznatky z různých škol, kde se architektura vyučuje, a zároveň seznámit se studentským pohledem na prostředí jednotlivých fakult. Vernisáž proběhne 22. března, výstavu doplní několik večerních akcí, které budou přibližovat různé aspekty výuky architektury v našem prostředí.

 
Obor Architektura a urbanismus - nominované projekty:
  • Anežka Vonášková – Lázeňský park Aurora Třeboň (Cesta kolem světa)
  • Filip CIngel – RE: Transgas
  • Filip Zdvořák – Galerie Čestmíra Sušky a Arjany Shameti
  • Barbora Červeňová – Městský nájemní dům Karlín
  • Kristýna Vyslychová – Komunitní centrum pod Nuselským mostem
  • Dmytro Novikov – Pod Nuselským mostem
  • Cuong Do Van – Bubble Ship
  • Sausan Haj Abdová – Městský nájemní dům Karlín
  • Natália Kostelníková – Edukační centrum v Trnovanech
  • Ondřej Lebeda / Michaela Hudečková – Sen o Tróji
 
Obor Architektura a urbanismus - nominované ateliéry:
  • Ateliér Ondřeje Císlera a Miroslava Pazdery
  • Ateliér Kuzemenský & Kunarová
  • Ateliér Cikán – Ertl
  • Ateliér Perović – Čančík
 
Obor Design - nominované projekty:
  • Kryštof Haničinec – Výstavní systém
  • Jan Kulhánek – Lanořez
  • Lucie Horáková – svítidlo FLUTEs
  • Vít Bednář – Ramínko Kiton
  • Anna-Myato Seho – svítidlo Bloom
 
Obor Design - nominované ateliéry:
  • Ateliér Jaroš / Bednář
  • Ateliér Streit / Polák

 

Více o akci na facebooku.

Více o afterparty.

Více o vernisáži Olověný Fuchs f Kleci

Za obsah této stránky zodpovídá: Ing. arch. Jan Jakub Tesař, Ph.D.