Šatna je do odvolání v provozu každý všední den 7–13 h.

Lidé

Javier Arpa Fernández

Odborný asistent ateliéru Maas

Javier Arpa Fernández vyučuje architekturu a urbanismus, působí jako výzkumník, autor a kurátor. Absolvoval magisterské studium architektury na TU Delft, kde je nyní koordinátorem výzkumu a vzdělávání v The Why Factory Winyho Maase.

Je lektorem na IAAC Barcelona, ETSA Madrid a ETH Zurich. V roce 2021 byl předsedou poroty francouzské ceny za architekturu D'Architectures. Působil také na Harvard GSD, Columbia GSAPP, jako hostující profesor na ENSA-Belleville a ENSA-Versailles ve Francii a lektore na IE University ve Španělsku. Jako přednášející a výzkumný pracovník na Pensylvánské univerzitě v současnosti spoluvede výzkumný projekt "Atlas africké urbanizace".

Byl vedoucím redaktorem skupiny a+t, jednoho z předních evropských vydavatelství v oblasti architektury a urbanismu. Je spoluautorem publikací Density, Hybrids and Civilities, In Common, The Public Chance a série Strategy.

V roce 2013 spoluorganizoval konferenci The City That Never Was ve spolupráci s Architectural League of New York. V roce 2015 byl kurátorem výstavy Paris Habitat a autorem monografie Paris Habitat: Sto let města, sto let života.

Pracoval pro řadu architektonických kanceláří v Argentině, Nizozemsku, Španělsku a Francii, vedl několik urbanistických projektů v Číně a jako konzultant poskytoval nezávislé poradenství urbanistickým projektům.

 

Za obsah této stránky zodpovídá: Ing. arch. Kateřina Rottová, Ph.D.