Lidské měřítko, svěží přístup ke společenským tématům a kvalitní řemeslo, na to vsadili vítězové letošního Olověného Dušana. Vyhlášení výsledků této soutěže studentských projektů se konalo 3. března na Fakultě architektury ČVUT. Výstava nominovaných i vítězných prací tam bude k vidění do 17. března.

Hlavní ocenění obdržely projekt Bydlení nový Střížkov od Anny Mahdalové a dětská kolébka z proutí Rhea od Terezy Horičkové. Ocenění za nejlepší ateliér si odnesl ateliér Jaroš–Bednář v kategorii Design a ateliér Valouch–Stibral v kategorii Architektura.

Vítěze vybraly poroty ve dvou kategoriích architektura a design. V kategorii architektura zasedli Peter Bednár, Michal Marcinov, Markéta Smrčková, Radek Toman a Markéta Zdebská. „Zatímco se většina školy spokojila s navrhování oněch pomyslných standardních střech na hlavou, Anna Mahdalová navrhla opravdu osobitou, jedinečnou čtvrť s lidským měřítkem a přívětivým charakterem,“ ocenil Radek Toman vítěznou práci Anny Mahdalové, která v ateliéru Kuzemenský–Kunarová vytvořila projekt Bydlení nový Střížkov.

Zprávu o soutěži jsme zveřejnili zde. Podívejte se také na fotogalerii nebo videozáznam z vyhlášení vítězů.

Porota

Markéta Smrčková

porota / architektura

Peter Bednár

porota / architektura

Markéta Zdebská

porota / architektura

Radek Toman

porota / architektura

Michal Marcinov

porota / architektura

Petra Vlachynská

porota / design

Eduard Herrmann

porota / design

Monika Martykánová

porota / design

Za obsah této stránky zodpovídá: Ing. arch. Kateřina Rottová, Ph.D.