Zprávy

Úspěšně jsme zabodovali v soutěži o Národní cenu za studentský design 2019

Studenti Ústavu průmyslového designu získali několik ocenění v přísné a náročné designerské soutěži Národní cena za studentský design 2019. Všechny oceněné a vybrané nominované práce je možné spatřit na výstavě Nový (z)boží!, která probíhá až do 5. prosince v atriu u točitého schodiště na FA ČVUT Praha.
Kateřina Rydlová získala Cenu Design Cabinetu CZ za hřejivé textilní body Moody

Do soutěže se přihlásilo 192 autorů ze 13 univerzit a 12 vyšších odborných škol a středních odborných škol. Z nich vybraly národní pedagogické poroty 107 nominací, mezi nimi bylo 19 z Ústavu průmyslového designu. Mezinárodní porota následně v několikakolovém hodnocení udělila

  • Národní cenu za studentský design 2019 * GRAND Jaroslavu Prchalovi  z Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni
  • Národní cenu za studentský design 2019 * JUNIOR Nikole Kolářové ze Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Železném Brodě
  • sedm ocenění Excelentní studentský design 2019. Mezi nimi cenu pro naše studenty Magdalénu Fousovou za zdravou toaletu FoRest (vedoucí pedagog: MgA. Martin Tvarůžek) a Tomáše Havla za porcelánovou resofonickou kytaru (vedoucí pedagog: prof. akad. arch. Jan Fišer Florence).
  • patnáct cen Dobrý studentský design 2019. Ze studentů Fakulty architektury ČVUT získal tuto cenu Kryštof David za univerzální lampu na slanou vodu UL (vedoucí pedagog: prof. akad. soch. Marian Karel) a Mariana Kopecká za samostatné umyvadlo s příslušenstvím Kolem (vedoucí pedagog: prof. akad. arch. Jan Fišer).
  • Cenu děkana Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni si odnesla Lucie Horáková za interiérové osvětlení Tubo (vedoucí pedagog: MgA. Filip Streit).
  • Design Cabinetu CZ získaly Magdaléna Fousová za zdravou toaletu FoRest (vedoucí pedagog: MgA. Martin Tvarůžek) a Kateřina Rydlová za hřejivé textilní body Moody (vedoucí pedagog: prof. akad. soch. Marian Karel)
  • Cenu novinářů si odnesla Magdalena Fousová za zdravou toaletu FoRest (vedoucí pedagog: MgA. Martin Tvarůžek).

Soutěžní práce hodnotily anonymně tři nezávislé poroty: národní vysokoškolská porota byla složena z pedagogů vysokých škol a univerzit, národní středoškolská porota složená z pedagogů středních a vyšších odborných škol a mezinárodní porota byla složena z kurátorů muzeí, nezávislých expertů a nejlepších profesionálních designérů ČR. Celkem hodnotilo studentské práce 59 profesionálních vysokoškolských a středoškolských pedagogů, produktových a industriálních designérů, expertů a kurátorů designu.

Podrobné výsledky soutěže.

Za obsah této stránky zodpovídá: doc. Ing. arch. Jan Jakub Tesař, Ph.D.