Zprávy

Pedagog FA Štěpán Valouch se stal vítězem 5. ročníku České ceny za architekturu 2020

Vítězem České ceny za architekturu streamované z Divadla Archa v pondělí 23. listopadu 2020 se stal Štěpán Valouch a Jiří Opočenský z ateliéru ov architekti. Cenu získali za rekonstrukci a dostavbu sídla firmy Lasvit v Novém Boru. Štěpán Valouch působí na Ústavu navrhování II, kde druhým rokem vede vlastní ateliér.
Sídlo firmy Lasvit Nový Bor, 2019, fotosoucek

Projekt rekonstrukce sídla firmy Lasvit získal začátkem října také Cenu za rekonstrukci v soutěži Grand Prix Architektů - Národní cena za architekturu 2020, o níž jsme psali zde.

Mezi nominacemi byla také Útulna u Balvanového vodopádu, kterou navrhli studenti FA Julie Kopecká (autorka konceptu), Anna Blažková, Erik Ebringer, Michael Košař a Michaela Křižováková pod vedením Dalibora Hlaváčka a Martina Čeňka. Útulna získala rovněž čestné uznání v soutěži Grand Prix Architektů - Národní ceně za architekturu 2020 vyhlášené začátkem října.

Dalším nominovaným byl projekt Hotel Urban Creme Praha kanceláře ra15, v níž působí další pedagog FA Radek Lampa, Nová radnice Prahy 7 Atelieru bod architekti, kde pracuje Vojtěch Sosna.

Gratulujeme také naší absolventce Veronice Indrové, jež se spolupracovala na dvou projektech Atelieru 111 architekti - Dílny Opatov a Rodinný dům v Jinonicích - oceněných jako Finalista.

Vítěze i šest finalistů vybírala porota z celkem 27 nominovaných prací. Celkově se v soutěži utkalo 191 děl dokončených v posledních pěti letech. Podrobnosti najdete na webu soutěže.

Vizualizace útulny KOMEN - u Bílého Labe | © FA ČVUT
© Jiří Ryszawy

Za obsah této stránky zodpovídá: doc. Ing. arch. Jan Jakub Tesař, Ph.D.