Zprávy

Spustili jsme nový systém nahrávání ateliérových prací do galerie na webu

Spustili jsme nový systém nahrávání ateliérových prací do galerie na webu FA. Pro vložení práce je nutné se nejprve přihlásit účtem používaným např. pro vstup do KOSu. Odevzdanou práci schvaluje a zveřejňuje přímo vedoucí nebo odborný asistent ateliéru. Ten ji může studentovi vrátit k přepracování.

Nový systém nahrávání také umožňuje studentovi dělat dodatečné editace již vloženého projektu, povolí-mu to jeho vyučující. Kliknutím na ikonu zámku lze u vkládaných dokumentů omezit cílovou skupinu (viz obrázek). Takový dokument se zobrazí pouze přihlášeným osobám. Doporučujeme toto opatření dělat u PDF souborů, na nichž jsou prezentace celého projektu, a v samostatných přílohách přiložit dostatečné množství obrázků nebo fotografií.

Kompletní výstavu téměř tisícovky studentských prací zimního semestru budou moci spatřit všichni zájemci na webu fakulty v sekci Galerie/Ateliérové práce od pondělí 11. 1. 2021. Orientaci a vyhledávání konkrétních projektů usnadní použití filtrů a klíčových slov. Přístup ke studentským pracím bude též možný přímo přes stránky ateliérů na webu FA, kde existuje záložka Ateliérové práce.

Pro snadnější porozumění si můžete prohlédnout videonávod:

INSTRUKCE PRO STUDENTY
INSTRUKCE PRO PEDAGOGY

S ohledem na kapacity serveru těsně před uzávěrkou v pondělí 11. 1. 2021 ve 12 hodin prosíme všechny o trpělivost a shovívavost a studentům doporučujeme nenechávat elektronické odevzdání na poslední chvíli. Připomínáme, že diplomové i bakalářské práce se i nadále odevzdávají do KOSu. V galerii na webu mohou být však také umístěny.

Věříme, že tyto novinky přispějí k rychlejšímu zveřejnění všech zaslaných prací a zjednoduší administraci. Rádi bychom od Vás získali zpětnou vazbu a zároveň představili všechny výhody a stávající i plánované aktualizace virtuální galerie, proto plánujeme v únoru veřejnou prezentaci, při níž budete moci klást otázky a dávat nám podněty na další vylepšení!

V případě potřeby se obracejte na: Romanu Vylitovou, tel. 723 138 565, romana.vylitova@fa.cvut.cz

Chybí-li vašemu ateliéru nebo ZANu ateliérové zadání, připravili jsme pro vás jednoduchý návod, jak toto zadání na web fakulty vložit. Podívejte se na náš manuál nebo videoprůvodce.

Za obsah této stránky zodpovídá: doc. Ing. arch. Jan Jakub Tesař, Ph.D.