Zprávy

Postavte s námi útulny do Krkonoš

Specialitou našeho ústavu jsou design-build projekty. I pro nadcházející semestr jsme pro vás připravili zadání, které nejen vymyslíte a nakreslíte, ale i vlastníma rukama postavíte. Ve spolupráci se Správou Krkonošského národního parku budeme řešit návrh horských boudiček do extrémních podmínek nejvyšších českých hor. Podrobnosti se dozvíte na společné prezentaci ateliérů v pondělí 24. 9. 2018 v 13.00 v posluchárně 105 Kotěra.

V roce 2015 jsme před fakultou stavěli skutečná schodiště v měřítku 1 : 1. Vloni začal náš ústav spolupracovat se Správou KRNAP a výsledkem bylo 5 lávek do Krkonoš. Opět jsme stavěli před školou, kde lávky čekaly do léta, aby mohly být instalovány na turistických cestách. První z nich už využívají návštěvníci u Medvědí boudy.

Letos v práci pro KRNAP pokračujeme. Tématem na zimní semestr 2018/2019 jsou nouzové příbytky, které budou v horách sloužit pro příležitostné přespání v nepříznivých podmínkách. Zadání je vhodné jako ATV, ATVZ nebo ATRN. Projekty budou zpracovávat všechny ateliéry našeho ústavu.

Zveme ty z vás, kdo se nebojíte tvrdě pracovat, chcete vyzkoušet, co znamená realizovat stavbu, nemáte strach z konfrontace se skutečnými profesionály, jste ochotní převzít týmovou zodpovědnost a máte rádi horskou přírodu.

Za obsah této stránky zodpovídá: doc. Ing. arch. Dalibor Hlaváček, Ph.D.