Zprávy

Přelet nad loňskými soutěžemi. Vyšla nová Alfa

Fakultní zpravodaj představuje souhrnně výsledky studentských klání – Olověného Dušana 22, Ceny děkana FA ČVUT 21, Druhé kůže 22, Urban Design Award 21 a Laurus 21.

Nová Alfa nabízí – kromě vizualizací vítězných prací, doplněných autorskými zprávami a hodnocením poroty – také hlubší ponor do odborného autorského myšlení. V anketě se ptá jedenácti úspěšných studentů a studentek na zdroje inspirace, vnímání charakteru místa i omezení, která si při práci sami stanovují.

Číslo uzavírá literární esej „Hejdukův (ne)viditelný most – Dialog na trase Praha – New York“ z pera Jiřího Boudníka, absolventa Fakulty architektury newyorské Cooper Union, žáka legendárního Johna Hejduka. Boudník se vrací k nedávné cestě na svou Cooper Union, kam z pověření děkana prof. Ladislava Lábuse, odjížděl vybaven ukázkami knižní produkce FA ČVUT, najmě knihou „Dům na kolečkách – Cestou k Johnu Hejdukovi“, jež se věnuje historii vzniku plastiky, která zdobí vstup na pražskou fakultu, projektované a realizované našimi studenty na podkladě Hejdukovy skici. Reciproční zásilka publikací dvou pedagogů z Cooper Union v Boudníkově cestovní brašně, dar do naší fakultní knihovny, sklenula (ne)viditelný most Praha – New York.

Zpravodaj Alfa 2/2022 si můžete stáhnout zde.

Za obsah této stránky zodpovídá: Ing. arch. Kateřina Rottová, Ph.D.