Zprávy

Půjdem spolu na kafíčko. Archicafé od příštího roku v novém, na jeho podobě se budou podílet i studující

Fakulta architektury ČVUT vypsala výběrové řízení na nového provozovatele kavárny Archicafé. Vítěze vybere porota složená ze zástupců vedení FA a FIT, kolegia FA a studujících z obou fakult. Přihlášky je možné podávat do 28. srpna.

Nový nájemce by měl začít kavárnu provozovat od letního semestru, do konce roku 2023 bude Archicafé v provozu jako doposud. Součástí nabídek bude předložení podnikatelského záměru na charakter provozu, včetně návrhu jídelního a nápojového lístku. Fakulta při výběru klade důraz čerstvost, zdraví, inkluzi a udržitelnost. V kritériích hodnocení nabídek má tak váhu sezónnost a lokálnost surovin, nutričně vyvážená nabídka zahrnující veganské a bezlepkové alternativy. Přihlížet bude také k ekonomické, ekologické a sociální udržitelnosti včetně minimalizace odpadů.

„Archicafé by mělo být středobodem společenského dění na naší fakultě s útulným interiérem. Sortiment pak odrazem filozofie fakulty – moderní, ekologický a inkluzivní – s nabídkou čerstvých produktů a jídla s nízkým obsahem kalorií, výběrem pro alergiky a vegetariány či vegany," říká děkan Dalibor Hlaváček.

Výběrové řízení se netýká návrhu a realizace vybavení interiéru. To by mohlo vzejít ze soutěže/studentského workshopu, který plánuje vedení fakulty vypsat během podzimu. Navázat by měl na Design thinking workshop, který uspořádal Ústav designu v březnu 2023 a zahrne nejen prostory kavárny, ale i návrh nového využití atria u jelena.

Podrobnosti o výběrovém řízení najdete na úřední desce.

Za obsah této stránky zodpovídá: Ing. arch. Kateřina Rottová, Ph.D.