Výstava volně navazuje na uskutečněnou výstavu Měkká tvrdá věda. Jejich spojník tvoří teselace (mozaikování, parketování), které jsou založené na umění logiky v souvislém pokrytí plochy pravidelným, opakujícím se obrazcem. V případě nynější výstavy se hlavní role ujímá technika origami. Na expozici se podíleli studující prvních ročníků všech oborů FA ČVUT v rámci předmětu deskriptivní geometrie vyučovaným Ústavem nosných konstrukcí.
Podání přihlášek do magisterských studijních programů v anglickém jazyce
Tento termín se týká uchazečů, kteří neabsolvovali v ČR akreditovaný bakalářský studijní program nebo nemají nostrifikované předchozí vzdělání v rámci EU dle směrnice Rady 85/384/EHS ve stejném nebo příbuzném oboru.
Termíny výtvarných zkoušek I. kola přijímacího řízení
Řádné termíny výtvarných zkoušek proběhnou od 13. 1. do 31. 1. 2025. Pozvánka k 1. kolu přijímacích zkoušek je uchazečům doručena do elektronické přihlášky. Uchazeči jsou povinni sledovat dokumenty a informace zpřístupněné v elektronické přihlášce.
Přijďte si prohlédnout, na čem pracujeme na Fakultě architektury! Zveme vás na FAZÓNU – semestrální přehlídku ateliérové tvorby.
Více než 1000 projektů našich studentek a studentů architektury a urbanismu, krajinářské architektury a designu vám ukáže, co se u nás tvoří. Výstava bude otevřená do 7. února. Je to skvělá příležitost nahlédnout do světa naší práce.
Výstavu je možné zhlédnout od 17. ledna do 5. února ve foyer Národní technické knihovny v Praze-Dejvicích, poté se přesune do výstavního prostoru kavárny Stanice na nymburském nádraží.
Putovní výstava stručně představuje 50 vybraných památek železničního dědictví pětice historicky provázaných zemí: srbské Vojvodiny, Maďarska, Slovenska, České republiky a Polska. Je výstupem dvojice navazujících výzkumných a popularizačních projektů „Rail4V4+V“, financovaných z Mezinárodního visegrádského fondu, které si kladly za cíl posílit úlohu železnice při zachování středoevropské kolektivní identity prostřednictvím jejího hmotného i nehmotného dědictví a zdůraznit její regionální i přeshraniční význam.
Na projektu Rail4V4+V vedeným Platformou za studije kulture CULTstore z Noviho Sadu se podílí Fakulta architektúry a dizajnu Slovenské technické univerzity v Bratislavě, Fundacja Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego z Vratislavi, Aviscon Tanácsadó és Szolgáltató Kft. z Budapešti a Výzkumné centrum průmyslového dědictví Fakulty architektury ČVUT v Praze.