Lidé

Dipl. arch. Luis Marques

Architekt a pedagog na Fakultě architektury v Praze. Narodil se v Lisabonu v Portugalsku. Studium architektury absolvoval na California Polytechnic State University, San Luis Obispo, USA. V roce 1990 studoval ve Florencii, v Italii, u architekta Cristiana Torralda di Francia, zkladatele ateliérů Superstudio. Od roku 1993 žije a pracuje v Praze. V letech 2001 – 2008 byl partnerem studia HMArchitekti, které realizovalo řadu projektů jako například rekonstrukce galerie Mánes nebo autobusové nadraží v Přibrami, které výhralo čestné uznání v kategorii novostavba na Grand Prix Obce architektů v roce 2010. Od roku 2012 spolupracuje s ateliérem Krátkým, který realizoval kancelářskou budovu Mechanica Business Center ve starém průmyslovém areálu Waltrovka. V roce 2018 byl jedním z autorů soutěžního projektu pro Česká Spořitelna Headquarters, který se umístil mezi šesti finalisty.