Ateliéry

Ateliér Koucký

1+xx_domy

LS 2021

Občanské stavby všeho druhu, zejména například Základní umělecká škola, Obchodní dům, nebo typický „městský palác“ (obchodní parter, administrativa a jiné služby, střešní zahrady a bydlení… výška cca 100m).

1+xx_nástavby - pražské střechy

LS 2021

Nástavby na stávající zástavbě dle diplomního projektu Jitky Rumlové (nutný půdorys stávajícího domu). Holešovice, Karlín, Smíchov.

1+xx_ostatní dle dohody

LS 2021

Volné zadání v pravém slova smyslu. Ostatní dle dohody, diplomní semináře.

1+xx_urbanismus

LS 2021

Urbanismus na typických i netypických územích, zejména v Praze. Hledání pražské výškové kompozice dle návrhu Metropolitního plánu. Základní výška zástavby na vybraných místech 100m.

Obecně

Ateliér pracuje na principu společných konzultací – presentací, kdy studenti obhajují své návrhy v průběhu celého semestru. Jednotlivá zadání jsou v rámci lokality rozdílná a kopírují potřeby studentů dle učebního plánu. Společný a důležitější je vždy způsob uvažování a směrování diskuse k nejaktuálnějším problémům současné architektury. Ideálním výsledkem jsou suverénní jednotlivé práce, které tvoří jednotný celek.

Nedílnou součástí práce v ateliéru je profesionální presentování současnými technickými prostředky a obhajoba architektonického návrhu. Portfolio je při výběru studentů výhodou.

Za obsah této stránky zodpovídá: prof. Ing. arch. Irena Šestáková