Ateliéry

Ateliér Lampa

Odborný asistent

Cílem ateliéru je naučit studenty zodpovědnému řemeslu ve smyslu přístupu k tvorbě a ke klientovi, nositeli zakázky. Klient (vyučující) vyžaduje věci nutné pro úspěšné zakončení zakázky v praxi. Podepsáním smlouvy s klientem se architekt zavazuje – a nejinak je tomu u nás.

Proto učíme studenty:
  • plnit termíny
  • mluvit s klientem
  • plnit jeho zadání, popřípadě navrhnout úpravu
  • prezentovat projekt na vysoké grafické úrovni
  • navrhovat reálné projekty
  • správně navrhovat
Zadáním zimního semestru 2017-18 bylo vyřešit AEROCITY k letišti Václava Havla v Praze Ruzyni. Šlo o výstavbu administrativních budov, parkovacích domů, kulturních zařízení - Muzea apod. Jaroslav Schwarz: Muzeum letectví.
Zadání v letním semestru postavilo studenty do role architekta v praxi, který se musí vyrovnat s nesourodou zástavbou panelového sídliště lokálně doplněného zástavbou z devadesátých let 20. století. Do neuspořádaného prostředí museli umístit objekty tréninkové hokejové haly, střední školy, bytových domů apod. Dominika Lukešová: Crystal Ice Park – interiér haly.
Dominika Lukešová: Crystal Ice Park – schodišťová hala.

Za obsah této stránky zodpovídá: prof. Ing. arch. Irena Šestáková