Zprávy

Eliška Olšanská získala Special Design Prize v soutěži Inspireli Awards

Eliška Olšanská, absolventka programu Krajinářská architektura a bývalá studentka ateliéru Sitta–Chmelová, získala se svým diplomním projektem Parco Agri-kolo cenu Special Design Prize v kategorii Inspireli Lumion Prize mezinárodní studentské architektonické soutěže Inspireli Awards. Je to již druhé ocenění pro projekt, za nějž Eliška Olšanská nedávno obdržela také Cenu rektora ČVUT v soutěži Young Architect Award 2020.

Eliška Olšanská soutěžila v kategorii, v níž byly hodnoceny nejlepší 3D vizualizace studentských projektů navržených v softwaru Lumion. Studentčin projekt si můžete prohlédnout na online výstavě ateliérových prací FA nebo na webu soutěže. Do pátého ročníku soutěže se letos přihlásilo celkem 1336 studentů ze 106 zemí. Celkovými vítězkami se staly Mariam Jacob a Nada Khalaf ze Spojených arabských emirátů, které navrhly zpracovatelské zařízení, trh a potravinářskou halu v marockém Marrákeši.

Soutěž INSPIRELI AWARDS je v současnosti největší studentskou celosvětovou architektonickou soutěží. Klade důraz na volnost v zadání, kdy studenti mohou naplno ukázat svůj talent v projektu, který si sami zvolí. Soutěž je dvoukolová, o vítězích rozhoduje téměř 500 architektů ze 101 zemí světa. Účast v soutěži je zdarma, je tak otevřená i tvůrcům, kteří by to z důvodu ekonomických bariér nezvládli.

Slavnostní předání cen vítězům proběhlo vzhledem k epidemiologickým opatřením ve čtvrtek 5. listopadu on-line přenosem z Fakulty stavební ČVUT v Praze, která je spolu s Českým vysokým učením technickým v Praze spoluorganizátorem soutěže. Zájemci mohli ceremoniál sledovat na sociálních sítích.

Přehled všech udělených cen a seznam oceněných je k dispozici zde.

Za obsah této stránky zodpovídá: doc. Ing. arch. Jan Jakub Tesař, Ph.D.