Šatna je do odvolání v provozu každý všední den 7–13 h.

Zprávy

Vychází nová publikace Prostory pro gastronomii

Ve čtvrté publikaci z typologické edice Ústavu nauky o budovách se její autoři Zbyšek Stýblo a Zdeněk Lipš věnují tématu gastronomických provozů. V typologické edici již dříve vyšly publikace Hromadné bydlení, Prostory pro filmovou projekci a Knihovny v době nových médií.
prostory pro gastronomii

V pořadí čtvrtá publikace z typologické edice Ústavu nauky o budovách je věnována tématu gastronomických provozů. Doplňuje tak stávající publikace Hromadné bydlení, Prostory pro filmovou projekci a Knihovny v době nových médií o další typologický druh.

Stravovací provozy jsou významným společenským fenoménem vypovídajícím o příslušné kultuře. V moderní společnosti s rozvinutým turistickým ruchem, měnícími se způsoby spotřebitelského chování i řadou legislativních požadavků představuje zřízení takového provozu i nemalou výzvu pro provozovatele a jeho architekta. Vedle atraktivní nabídky nápojů i jídel a kvalitní obsluhy jsou významnou součástí úspěchu v tomto vysoce konkurenčním podnikání i odpovídající atmosféra a účelný prostorový rozvrh.

Zkušená autorská dvojice – architekt Zbyšek Stýblo a provozní specialista Zdeněk Lipš, představuje téma v čitelně strukturovaném formátu.  Historický exkurz, zákonitosti uspořádání a základní pojmy doplňuje vysoké množství referencí a zejména analýza a popis specifických prostorových parametrů ovlivňujících navrhování tohoto typu staveb i nejdůležitější prameny pro další studium.

Tato formátem malá, ale informačně nabitá publikace, vycházející mimo jiné z nejnovějších antropometrických výzkumů, má předpoklady stát se nepostradatelným průvodcem projektantů i provozovatelů v oblasti navrhování gastronomických zařízení. Její přehlednou podobu a množství detailních informací však ocení i všichni ti, kteří se o gastronomii zajímají čistě jako uživatelé.

Publikaci Prostory pro gastronomii si můžete zakoupit v přízemí FA (v novém knihkupectví v tiskovém centru IKAN partner).

Za obsah této stránky zodpovídá: prof. Ing. arch. Michal Kohout