Zprávy

Fakulta architektury má novou profesorku a profesora

Hana Seho a Miroslav Cikán převzali jmenovací dekrety z rukou ministra školství.

17. června 2022 proběhlo v pražském Karolinu slavnostní předání jmenovacích dekretů novým profesorům a profesorkám. Za Fakultu architektury ČVUT mezi nimi byli, na návrh univerzitní vědecké rady, Hana Seho z Ústavu navrhování II a Miroslav Cikán z Ústavu navrhování I.

Během slavnostního aktu bylo jmenováno celkem 83 nových profesorů a profesorek tuzemských vysokých škol. Ministr školství Petr Gazdík při předávání zdůraznil, že získání profesorského titulu je významným oceněním odkazujícím ke špičkové pedagogické činnosti a výjimečné práci vědecké, výzkumné nebo umělecké. Při slavnostním jmenování vyzdvihl nesmírné nasazení, trpělivost a cílevědomou každodenní práci akademiků.

Současná velmi vážná situace spojená s válečným konfliktem na Ukrajině výrazně zasáhla i do oblasti vysokého školství. Vysoké školy takřka ihned po začátku války velmi proaktivně nabídly pomyslnou pomocnou ruku nejen ukrajinským studentům, akademických či vědeckým pracovníkům a jejich rodinám, ale i dalším lidem, kteří museli opustit své domovy. S postupujícím časem trvání války na Ukrajině musím znovu vyzdvihnout studijní, pracovní i dobrovolnickou podporu ze strany vysokých škol, která měla a má velmi pozitivní odezvu i v zahraničí. Tato vlna organizované podpory ze strany vysokých škol přirozeně přináší další zátěž na aparát vysokých škol a vyžaduje velké individuální i institucionální nasazení, za které bych Vám chtěl upřímně poděkovat,” řekl Gazdík

Za obsah této stránky zodpovídá: Ing. arch. Kateřina Rottová, Ph.D.