Ateliéry

Ateliér Mádr

Péče o duševní zdraví

LS 2024

V letním semestru se budeme zabývat vážným a aktuálním tématem duševního zdraví. Budeme těšit z práce našich diplomantů v minulém semestru a ve spolupráci s předními odborníky na danou problematiku se budeme zabývat tím, jak mají vypadat domy budoucnosti pro péči o duši – psychiatrické nemocnice, centra duševních zdraví a další.

Design-build Opava

LS 2024

Dvě veřejná prostranství, která těsně přiléhají k významným městským budovám Slezské univerzity. Jde o Bezručovo náměstí, krásný jasně definovaný městský prostor, momentálně bez jiskry nabídky se zastavit, sednout odpočinout či se pobavit. Druhým prostorem je park U synagogy, která už ale dávno není. Přijďte zaplnit životem toto prázdné místo s výhledem na architektonický skvost obchodního domu Breda.

Navazujeme na osvědčený model návrhu v průběhu semestru a letní realizace díla v rámci několikadenního workshopu – navrhni a postav! Zadání vypisujeme pro magisterské studenty společně s ateliéry Seho a Kordovský.

Za obsah této stránky zodpovídá: Ing. arch. Josef Mádr