Lidé

Ing. arch. Kateřina Rottová, Ph.D.

vedoucí ZAN Rottová, public relations ústavu

Anotace
Recenze na přednášku britské architektky Farshid Moussavi, která vystoupila v rámci přednáškového cyklu November Talks 2017 v Betlémské kapli.
Anotace
Článek o projektu lávek do Krkonoš, které navrhli a vlastními silami postavili studenti Fakulty architektury ČVUT v Praze v rámci spolupráce školy a Správy Krkonošského národního parku.
Anotace
Recenze výstavy Santiaga Calatravy: Art and Architecture, která se konala v Domě u Kamenného zvonu, Praha 1 ve dnech 7. 6. – 16. 9. 2018.
Autoři
Čeněk, M. - Rottová, K., - Hlaváček, D.
Anotace
Kapitola pojednává o experimentálním soutěžním prototypu domu "AIR House". AIR House je energeticky soběstačný dům, se kterým tým studentů ČVUT získal 1. cenu v Architektuře a Energetické bilanci, 2. místo v Technice, 3. místo v Atraktivitě pro trh, Komfortu a Ohřevu vody v mezinárodní soutěži Solar Decathlon 2013. Její finále se konalo 3 - 13. října 2013 v Orange County Great Park v Kalifornii. Celkové 3. místo potvrdilo, že integrální navrhování je správnou cestou.
Anotace
Vztah stavby a lidského zdraví, Syndrom nemocných budov, pohoda prostředí a její hodnocení, vnitřní mikroklima a jak ho architekt může ovlivnit, patogenní zóny, feng shui.
Autoři
Hlaváček, D. - Rottová, K.
Anotace
Solar Decathlon je mezinárodní studentská soutěž ve stavbě ekologických solárních domů pořádaná U.S. Department of Energy. Tým Českého vysokého učení technického v Praze vstupuje do soutěže s konceptem AIR HOUSE. Cílem soutěže je podpora rozvoje udržitelné a inovativní architektury a přiblížení tohoto konceptu široké veřejnosti. 20 vybraných univerzitních týmů z celého světa má za úkol navrhnout, postavit a provozovat energeticky soběstačný solární dům. Stavby vznikají na půdě univerzit, hotové domy se představí veřejnosti během dvoutýdenní přehlídky v říjnu 2013 v Kalifornii. Tým ČVUT se probojoval do finále jako jeden ze dvou evropských týmů.
Autoři
Kasalová, H. - Čeněk, M. - Hlaváček, D. - Kirovová, L. - Rottová, K., - Zemenová, L.
Anotace
Příspěvek k SGS konferenci se ve své první části věnuje představení prestižní mezinárodní soutěže Solar Decathlon, kterou pořádá Ministerstvo energetiky Spojených států. V soutěži probíhající jednou za dva roky v hlavním městě USA Washingtonu D. C. se v každém ročníku utká 20 vybraných univerzitních týmů. Cílem je navrhnout, postavit a provozovat solární dům. ČVUT může být prvním týmem z České republiky, který se zúčastní soutěže Solar Decathlon. Ve druhé části je prezentován koncept domu "AIR HOUSE", který představuje novou koncepci obytného prostředí a současně odkazuje na tradiční hodnoty místní architektury. Jeho princip vystihují dvě slova: BOX - MEMBRÁNA. BOX v duchu tradice minimálního bytu české architektonické avantgardy 20. let, prefabrikovaný a mobilní. MEMBRÁNA jako nosná konstrukce, high-tech, inteligentní architektonická kůže.
Anotace
V sobotu 29.9.2012 skončila v Madridu prestižní studentská soutěž o nejlepší energeticky soběstačný dům Solar Decathlon Europe 2012. Zvítězila Canopea - urbanistická vize francouzského týmu Rhône Alpes z Grenoblu. Na jednom patře věžového domu nabízí řešení individuálního bydlení v hustě osídleném regionu pod Alpami.