Šatna je do odvolání v provozu každý všední den 7–13 h.

CAD IV

CAD IV BIM REVIT EXPERTI (středa 15.00)

Lucie Hanzlíková

Kurz CAD IV BIM Revit Experti je novou koncepcí přinášející studentům možnost nahlédnout do tvorby BIM modelu z nové perspektivy především s cílem rozšíření obzorů mezi současnými i pokrokovými metodami a přístupy k práci s BIM projekty.

Kromě prohloubení znalostí parametrických principů, vizuálního programování a automatizace práce v Revitu pomocí Dynama, se především zaměříme na ateliérovou praxi a na procesy s ní spojené. Čekají vás témata jako je koordinace projektu a mezioborová spolupráce, softwary pro komunikaci s klientem, využití mračen bodů a pokročilých analýz nebo například možnosti tvorby iniciačního návrhu pomocí softwaru FormIt.

CAD IV GRASSHOPPER SCRIPTING (pondělí 9.00)

Šimon Prokop

Kurz je "pro ty, kteří chtějí modelovat a ne klikatošit". Pokročilí studenti se mohou věnovat komplexnějším projektům s individuálními konzultacemi. Noví studenti si osvojí základy algoritmického modelování v grafickém skriptovacím prostředí Grasshopper. Naučí se vytvářet vlastní sadu digitálních nástrojů pro zefektivnění práce a uvědomí si přednosti tohoto modelováni oproti tradičním "manuálním" metodám.

Během hodiny jsou názorně předváděny základní principy generativního a parametrického modelování (viz rozpis hodin). Každá demonstrace je řešena v kontextu návrhové problematiky, např. mrakodrap, urbanismus v okolí řeky, optimalizace nosné konstrukce, fasádní komponenty a další. Některé lekce pak směřují k reálným problémům týkajícím se 3D tisku, CNC frézování nebo efektivnímu využití laserového řezání.

Grasshopper

Více informací zde: Grasshopper primer, Grasshopper3d.com
Web předmětu: scripting.molab.eu

CAD IV AUTOCAD POKROČILÍ (středa 18.30)

Petr Irinkov

Nabídka kurzu AutoCAD pokročilí:

Zvládnutí software Autocad pro zpracování složité práce na úrovni projektu. Použití pokročilých a sofistikovaných nástrojů při zpracování projektu. Schopnost zorganizovat projekt v Autocadu pro týmovou spolupráci. Schopnost samostatně si stanovit cíle, zvolit postup a během práce jej kriticky revidovat při zpracování konkrétních složitých úkolů za použití Autocadu..

CAD IV BLENDER – POKROČILÍ (středa 16.45)

Adam Preisler

Možnost naučit se free a open-source software Blender 3D. https://www.blender.org/ Blender stále roste a nabízí velkou volnost v importu dat, modelování, materiálech, svícení scén, atp. a tím je dobrou volbou pro profesionální vizualizace! Vyučovat bude Adam Preisler z firmy https://polygoniq.com/ který také nabídne studentům za nižší studentskou cenu jejich produkty které archviz práci v Blenderu ulehčují.
 

Související předměty

516CAD1, 516CAD1K CAD I
516CAD2, 516CAD2K CAD II
516CAD3, 516CAD3K CAD III

Za obsah této stránky zodpovídá: RNDr. Jiří Šrubař, Ph.D.